Borković letos stanovil nový rekord TCR Eastern Europe v počtu vítězství

Borković letos stanovil nový rekord TCR Eastern Europe v počtu vítězství

Na čele historické tabulky TCR Eastern Europe v počtu vítězství se po dvou sezonách nachází Dušan Borković. Druhý je Milovan Vesnić a o třetí příčku se dělí Jáchym Galáš s Dušanem Kouřilem mladším.

Dušan Borković od příštího roku v TCR
Borkovič pro WTCC mění značku vozu a kategorii
Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković

TCR Eastern Europe má za sebou dvě sezony. Pojďme se tedy nyní podívat, jak vypadá historická tabulka tohoto šampionátu v počtu vítězství.

Patrně není příliš překvapivá skutečnost, že v jejím čele se nachází Dušan Borković. Letošní šampion totiž během sezony 2020 nepoznal ani v jednom případě chuť porážky. Do cíle všech osmi závodů dorazil jako první.

Druhá pozice náleží jeho krajanovi Milovanu Vesničovi. Šampion ze sezony 2019 vystoupil v TCR Eastern Europe na nejvyšší stupeň celkem čtyřikrát. Poprvé se tak stalo v roce 2019 při druhém závodě na Hungaroringu. I další triumfy pocházejí z jeho mistrovské sezony, konkrétně z prvního víkendového závodu na Red Bull Ringu, ze druhého závodu v Grobniku a z úvodní jízdy na Slovakiaringu.

Milovan Vesnić má na kontě celkem čtyři vítězství. Foto: TCR Eastern Europe

O třetí místo se dělí dva čeští závodníci – Jáchym Galáš a Dušan Kouřil mladší. Oba mají na kontě dvojici prvenství. Galáš slavil loni v úvodní víkendové jízdě v Grobniku a poté ještě ve druhém brněnském závodě. I Kouřil získal oba své triumfy v sezoně 2019, když vyhrál druhý víkendový závod na Slovakiaringu a první brněnské klání.

S výjimkou Borkoviče, Vesniče, Galáše a Kouřila mladšího ale zná historie TCR Eastern Europe ještě dva další vítěze. Jsou jimi Martin Ryba a Tomáš Pekař. Ryba ovládl loni na Hungaroringu první závod TCR Eastern Europe vůbec. Pekař projel jako první cílem loňského druhého víkendového závodu na Red Bull Ringu.

Martin Ryba se stal vítězem prvního závodu TCR Eastern Europe vůbec. Foto: TCR Eastern Europe

Historická tabulka TCR Eastern Europe v počtu vítězství:

1. Dušan Borković 8 (2x Grobnik 2020, 2x Slovakiaring 2020, 2x Brno 2020, 2x Hungaroring 2020)
2. Milovan Vesnić (1x Hungaroring 2019, 1x Red Bull Ring 2019, 1x Grobnik 2019, 1x Slovakiaring 2019)
3. Jáchym Galáš (1x Grobnik 2019, 1x Brno 2019)
Dušan Kouřil mladší (1x Slovakiaring 2019, 1x Brno 2019)
5. Martin Ryba (1x Hungaroring 2019)
Tomáš Pekař (1x Red Bull Ring 2019)

Titulní fotografie: TCR Eastern Europe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0