Borkovič není neporazitelný, říká Vesnič

Borkovič není neporazitelný, říká Vesnič

Úřadující šampion Milovan Vesnič poskytl rozhovor pro oficiální web TCR Eastern Europe. V něm mimo jiné prozradil, že si pro zbytek sezony na svého krajana Dušana Borkoviče věří a jeho cílem zůstává i nadále obhajoba celkového prvenství.

Boj o titul vicemistra TCR Eastern Europe zůstává otevřený
Rudi Pešović se vrací na scénu
Jakub Wyszomirski: Letos bude silná konkurence

Milovane, sezonu jste v Grobniku odstartoval dvěma stříbrnými výsledky. Jak jste se svým chorvatským vystoupením spokojen?

Jsem velice šťastný. Ze své staré cupry jsem vymáčkl všechno. Na okruhu nebyli diváci a závod sledovali pouze ostatní jezdci se členy týmů. Mnoho z nich za námi po závodech přišlo a gratulovalo. To byla lepší odměna než trofeje. Nevyhráli jsme, ale myslím, že jsme udělali maximum. Kvůli koronaviru a testům, které musíme podstoupit, abychom mohli navštívit země Evropské unie, jsme do Chorvatska přijeli pouze ve čtyřech lidech včetně mě a jen s jedním skutečným mechanikem. Některé týmy měly více lidí v kuchyni, než jsem měl já v boxech. Odvedli jsme ale skvělou práci. Jsem na kluky hrdý.

Před sezonou jste kvůli situaci ohledně koronaviru nemohl testovat. Ale i navzdory této skutečnosti jste zaznamenal dva pódiové výsledky a porazil mnoho jezdců, kteří najeli o poznání více testovacích kilometrů. Maťo Konopka, který získal dvě třetí místa, rovněž nenatestoval nic. Máte pro tuto skutečnost nějaké vysvětlení?

Netestovali jsme, to je pravda. Myslím si, že v mém případě se postaraly o dobré výsledky zkušenosti, dobrá příprava vozu a znalost okruhu. Konopka je skvělý kluk a i závodník. Hodně najezdil s GT a LMP vozy. Byl jsem trochu překvapen, jak rychle se zvládl adaptovat ve voze s náhonem na přední kola. To ale pouze ukazuje, jak dobrým jezdcem je. Navíc se může spolehnout na dobrý vůz a na dobrý tým. V obou závodech jsem měl lepší starty než on. Pokud by ale jel přede mnou, byl by problém ho předjet.

V obou chorvatských závodech zvítězil váš krajan Dušan Borkovič, který během víkendu dominoval. Jak se cítíte na boj s tímto jezdcem? Očekáváte, že bude dominovat také ve zbytku sezony? Nebo si myslíte, že není neporazitelný a můžete jej vyzvat nebo dokonce porazit? Změnily se po prvním podniku nějakým způsobem vaše cíle pro letošní sezonu?

Mým cílem je i nadále obhajoba titulu. Borkovič není neporazitelný, nikdo není neporazitelný. To je další důvod k tomu, abych zatlačil více. Borkovič za sebou sice má podporu silného týmu, závodění je ale někdy zvláštní. Stačí jedna chyba a jste ze hry venku. Občas srdce poráží lepší techniku. Já a ostatní hoši mu to rozhodně neuděláme snadné. Počkejte a uvidíte.

Bitvu s Dušanem Borkovičem Milovan Vesnič nevzdává.

A co říkáte na výkony svých soupeřů v Grobniku? Překvapil vás někdo z jezdců? Nebo vás někdo naopak zklamal? Kdo bude v dalších závodech patřit mezi největší soupeře?

Byl to první podnik po dlouhé pauze. Nabídl pole se skvělými vozy a jezdci. Mnoho z nich mělo spoustu problémů. Nové pneumatiky od Yokohamy rovněž ztěžují nastavení vozu. Je to technický sport. My jsme také objevili na voze malý problém, když jsme se vraceli domů. Na Slovensku očekávám více soubojů. Každý tam bude rychlejší.

Co očekáváte od podniku na Slovakia Ringu? Loni jste si zde připsal vítězství a druhé místo. Myslíte, že na tomto okruhu budete lepší než v Grobniku?

Slovakia Ring je můj oblíbený okruh. Nemohu se dočkat, až zde budu závodit. Lepším výsledkem než v Grobniku může být pouze vítězství. Takže se o něj pokusíme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0