Borković neporažen ani na Hungaroringu

Borković neporažen ani na Hungaroringu

Dušan Borković nenašel přemožitele ani v závěrečném podniku letošní sezony TCR Eastern Europe na Hungaroringu. Srbský jezdec ovládl i v Maďarsku oba víkendové závody.

Borković se stal novým šampionem TCR Eastern Europe
ETCC: Zolder ukázal největší favority
Než začne WTCC: Pohled na Hondu

Na Hungaroringu o víkendu vyvrcholil mimo jiné i letošní ročník šampionátu TCR Eastern Europe. Ve všech předchozích šesti závodech této sezony si dojel pro vítězství Dušan Borković. A vítězná šňůra pilota stáje M1RA Racing, který již měl před víkendem jistý titul, neskončila ani v Maďarsku.

Důvod ke spokojenosti měl Borković již po páteční kvalifikaci, kterou vyhrál a získal tak pro start sobotního závodu pole position. Úvodní metry první maďarské jízdy mu ale dvakrát nevyšly. Posunul se totiž před něj Milovan Vesnić a Borković tak v úvodu kroužil za svým krajanem.

Šampion ze sezony 2019 se ale na čele neohřál dlouho. Borković si totiž po osmi minutách vzal vedení zpět. Poté si již začal budovat náskok a neohroženě si dojel pro další vítězství.

Vesnić proťal cílovou pásku jako druhý před třetím Jáchymem Galášem. Čtvrtý dojel Sandro Soubek, pátý debutant v TCR Eastern Europe Tomáš Korený, který nahradil u ACCR Czech Talent Teamu Dušana Kouřila mladšího, šestý Michal Makeš, sedmý Szymon Ladniak, osmý Szymon Jablonski, devátý Lukasz Stolarczyk a desátý Radim Adámek.

To ale nebyla finální podoba výsledků. Po závodě totiž padaly penalizace za překračování traťových limitů. Sankcionována byla hned osmička jezdců – Soubek (47 sekund), Vesnić (32 sekund), Ladniak (22 sekund), Makeš (22 sekund), Borković (12 sekund), Galáš (7 sekund), Korený (2 sekundy) a Stolarczyk (2 sekundy).

Ani časový trest ovšem Borkoviče o pódium nepřipravil. Na zbylých pódiových pozicích ale ke změnám došlo. Na druhou příčku se posunul Jáchym Galáš a na třetí Tomáš Korený, který tak získal pódiové umístění hned při své premiéře.

 

Tomáš Korený získal hned při svém prvním startu v TCR Eastern Europe pódiové umístění.

Jako čtvrtý byl klasifikován Szymon Jablonski. Pátý skončil Lukasz Stolarczyk, šestý Radim Adámek, až na sedmou pozici se propadl původně druhý Milovan Vesnić, osmé místo obsadil Michal Makeš, deváté Szymon Ladniak a desáté Sandro Soubek.

Nedělní závod se uskutečnil na mokré dráze. Jezdci se na jeho startu seřadili podle druhých nejrychlejších časů z kvalifikace, což znamenalo další pole position pro Borkoviče. A zatímco v sobotu se v úvodu propadl na druhou příčku, tentokrát odjel z roštu mnohem lépe. Udržel se na první pozici a v průběhu závodu se mu dařilo svůj náskok ještě zvyšovat. Výsledkem byl triumf i v posledním osmém závodě sezony. Borković tak v letošní sezoně nebyl ani jednou poražen.

Za druhým místem zpočátku směřoval Milovan Vesnić. Ani tentokrát ale nakonec mezi nejlepší trojicí neskončil. Nejprve jej předjel Jáchym Galáš, který dorazil do cíle jako druhý a kromě dalšího stříbrného úspěchu se mohl radovat i ze druhého juniorského titulu v řadě.

Vesnić navíc později podlehl i Michalu Makešovi ze stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra, který skončil třetí a získal své první pódium v TCR Eastern Europe. Vesnić se musel spokojit se čtvrtým místem. I tak ale nemusel příliš smutnit. Galáš ho sice dokázal v celkovém pořadí vyrovnat, díky většímu počtu druhých míst ale získal titul vicemistra Srb.

Pátou pozici obsadil ve druhém závodě Szymon Ladniak. Šestý skončil Szymon Jablonski, sedmý Tomáš Korený, osmý Lukasz Stolarczyk, devátý Radim Adámek a desátý Sandro Soubek. Poslední jmenovaný dorazil do cíle se dvěma koly ztráty poté, co během závodu zajel do boxů. O bezproblémové vystoupení nešlo ani v případě Stolarczyka a Adámka. Ti se v prvním kole roztočili.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0