Borković neztrácí hlad po vítězstvích

Borković neztrácí hlad po vítězstvích

Ačkoli si Dušan Borković zajistil titul šampiona TCR Eastern Europe již v Brně, neusíná na vavřínech a během posledního podniku na Hungaroringu hodlá přidat další vítězství. To a mnoho dalšího prozradil v rozhovoru pro oficiální web TCR Eastern Europe.

TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy
Borković se stal novým šampionem TCR Eastern Europe
Borkovič mění Seat za Chevrolet

Dušane, do konce letošní sezony TCR Eastern Europe sice stále zbývá jeden podnik, titul již ale máte jistý. Dosud jste vyhrál ve všech šesti závodech. Možná je to hloupá otázka, ale jak jste se sezonou spokojen?

Budu spokojen, když vyhraji i zbývající dva závody (smích). Ale žerty stranou. Se sezonou jsem velice spokojený. Jsem rád, že jsem spolupracoval s M1RA Racingem a že jsem se mohl dostat do velice dobré závodnické formy. Musím vyjádřit uznání TCR Eastern Europe a panu Křenkovi za to, že po celou sezonu odvádějí skvělou práci. Vím, že to z jednoho pohledu může vypadat snadně, když vyhrávám všechny závody. Bylo pro mě ale velkou výzvou nezačít snižovat na sebe nároky, i nadále na to tlačit a vyhrát všechny ty závody. Samozřejmě se pořád připravuji na něco, co přijde příště. TCR Eastern Europe bylo pro mě skvělým šampionátem k tomu, abych se v tomto šíleném koronavirovém roce udržel v závodnické formě.

Který moment z této sezony považujete za nejlepší ze všech?

Řekl bych, že první závod v Grobniku. Nevěděl jsem, co od toho očekávat a byl jsem kvůli tomu plný vzrušení.

A byl v letošní sezoně nějaký moment, který byste označil za nejhorší?

Vzhledem k tomu, že jsem vyhrál šest závodů, jsem na dráze naštěstí žádný špatný moment nezažil. Bylo tu ale napětí, zda-li vůbec budu kvůli neustále se měnícím koronavirovým pravidlům v různých zemích schopen závodit. Naštěstí se všechno vyřešilo, ale bylo to stresující.

Jak titul v TCR Eastern Europe hodnotíte a jak byste ho porovnal se svými ostatními úspěchy v kariéře?

Ještě jsem tento rok ve své mysli celý nevstřebal. Po všech těch výzvách, které nám všem koronavirus přichystal, jsem šťastný a vděčný, že jsem mohl v TCR Eastern Europe závodit a zůstat v závodnické formě. Jsem hrdý nejen na to, že jsme vyhráli titul, ale i na to, že jsme dominovali. V mých vzpomínkách to bude speciální místo.

Když jsme spolu hovořili v létě, zeptal jsem se, zda-li se podle vás nachází ve startovním poli TCR Eastern Europe někdo, kdo má potenciál pro hvězdnou kariéru na scéně závodů cestovních vozů. Řekl jste, že jste neměl čas své soupeře analyzovat, ale že pokud se vás zeptám v říjnu, možná mi budete schopen odpovědět lépe. Jste tedy schopen mi nyní dát lepší odpověď? Je ve startovním poli TCR Eastern Europe někdo, kdo na vás zapůsobil?

Řekl bych, že Soubek má potenciál pro světlou budoucnost. Kdybych zažil na dráze těsnější momenty i s dalšími jezdci, byl bych vám schopen říci více.

 

Zveřejnil(a) TCR Eastern Europe dne Pátek 4. září 2020

 

Máte již nějakou představu o příští sezoně? Budete pokračovat v TCR Eastern Europe nebo máte v úmyslu něco jiného, například návrat do TCR Europe?

Pro své rozhodnutí mám velice široké spektrum možností. Miluji platformu TCR. Rovněž bych si ale rád vyzkoušel GT závody, Porsche Supercup nebo i rallye. Můj tým a já učiníme rozhodnutí společně s našimi sponzory po Maďarsku. Pokud to bude potřeba, přizpůsobíme naše rozhodnutí vývoji koronavirové pandemie.

Poslední podnik letošní sezony se uskuteční na Hungaroringu. Jak se vám tento okruh zamlouvá? A věříte, že i zde můžete získat dvě vítězství?

Miluji Hungaroring, Maďarsko a všechny lidi tam. Trať dobře znám a mám na ni mnoho dobrých vzpomínek. Vím, že já i tým M1RA zkusíme všechno, aby se nám to podařilo.

Na Hungaroringu se do TCR Eastern Europe vrátí Tomáš Pekař, několikanásobný šampion v závodech Renault Clio Cupu a vítěz loňského druhého závodu TCR Eastern Europe na Red Bull Ringu. Myslíte si, že pro vás může představovat hrozbu?

Rozhodně. Jsem z této výzvy nadšený.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0