Borković opět neporažen

Borković opět neporažen

Dušan Borković vyhrál na Automotodromu Brno také druhý závod TCR Eastern Europe. Milovan Vesnić dojel na druhém místě a Szymon Jablonski skončil třetí.

Borković neporažen ani na Hungaroringu
Borkovič musí v Maďarsku nastoupit, míní právník Proteamu
ETCC: Zolder ukázal největší favority

Dušan Borković si možná včera zajistil titul šampiona TCR Eastern Europe, rozhodně ale nepolevuje. Srb to ukázal ve druhém závodě brněnského víkendu, kde vybojoval šesté vítězství v sezoně.

Zpočátku se ovšem zdálo, že by bitva o vítězství mohla být v tomto případě dramatičtější. Vesnić, který startoval ze druhé pozice, totiž zvládl úvodní metry nejlépe a ujal se vedení. Borković ale svého krajana dokázal předjet ještě během prvního kola a poté to již bylo v jeho podání suverénní tažení. Vesnić se musel spokojit se druhým místem.

Byli jsme ovšem svědky skvělé bitvy o třetí příčku. Zprvu to byl Dušan Kouřil mladší, kdo se na bronzové pozici nacházel. Později jej ale předjel Michal Makeš a sahal tak po svém premiérovém umístění na stupních vítězů v TCR Eastern Europe.

Na něj ale nakonec nedosáhl. Ve zbývajících kolech se totiž propadl za Szymona Jablonského. Jako třetí tedy projel cílem polský závodník a zopakoval tak výsledek ze včerejška. Současně se mohl radovat z dalšího vítězství mezi juniory. Makeš byl klasifikován jako čtvrtý.

Pátý skončil Carol Wittke a šestý Jáchym Galáš. Tito dva sváděli během závodu skvělý souboj. Sedmou pozici obsadil Szymon Ladniak, osmou Radim Adámek, devátou Lukasz Stolarczyk a jeden bod za desáté místo vybojoval Rudolf Pešović.

Stříbrnému muži ze sobotního závodu Sandru Soubkovi tentokrát štěstí nepřálo. Rakušan již během úvodního okruhu vycestoval mimo trať a ztratil tak spoustu času. Nakonec dojel třináctý.

Dušan Kouřil mladší zažil další náročný závod. Ze třetí pozice se propadl až na čtrnáctou. Nedařilo se ani Petru Čížkovi a Jakubu Wyszomirskému. Zatímco český jezdec ze stáje Fullinrace Academy musel kvůli potížím absolvovat zastávku v boxech a nakonec skončil až jako patnáctý, Jakub Wyszomirski závod vůbec nedojel. Polák skončil mimo trať po kontaktu s Jáchymem Galášem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0