Borkovič přijde o finále WTCC v Macau

Borkovič přijde o finále WTCC v Macau

Jezdec týmu Campos Racing Dušan Borkovič je nucen vynechat poslední závodní podnik světového šampionátu FIA WTCC v Macau. Důvodem je zhoršení stavu je

F2 v Monze: Důležitou pole position získal George Russell
Borkovič pro WTCC mění značku vozu a kategorii
Než začne WTCC: Pohled na Chevrolet

Jezdec týmu Campos Racing Dušan Borkovič je nucen vynechat poslední závodní podnik světového šampionátu FIA WTCC v Macau. Důvodem je zhoršení stavu jeho zraněné ruky.

Srb Borkovič utrpěl v minulosti, ještě při závodech motokár, nepříjemné zranění ruky, když mu bylo 9 a 13 let. Po těchto zraněních mu dokonce hrozila amputace, což se naštěstí nestalo. Bolesti se ale stále vrací a situace se zhoršila při letošní asijské části WTCC, když v Japonsku dokonce musel odstoupit z druhého tréninku. V Macau je velice jednoduché havarovat ve vysoké rychlosti a tak se Borkovič rozhodl zbytečně neriskovat.

“Bohužel není dost času, aby se mi ruka trochu uzdravila a v Japonsku to bylo jenom horší. Všechno to začalo už v Pekingu, pokračovalo v Šanghaji a vystupňovalo se to v Japonsku. Neměl jsem čas podstoupit potřebnou rehabilitaci a proto tohle všechno vzniklo. Bolí to jako čert. Není potřeba podstupovat to riziko. Po domluvě s doktorem a týmem jsem se rozhodl nenastoupit v Macau. Bylo to náročné rozhodnutí, ale myslím, že pro mě bylo to nejlepší. Už se nemůžu dočkat, až zahájím přípravu na příští sezonu,” řekl k této situaci Borkovič.

Campos Racing zatím neoznámil žádného náhradníka do Chevroletu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0