Borković se stal novým šampionem TCR Eastern Europe

Borković se stal novým šampionem TCR Eastern Europe

Srbský závodník Dušan Borković si dojel pro vítězství také v úvodním závodě brněnského podniku TCR Eastern Europe a zajistil si mistrovský titul. Druhý skončil Sandro Soubek a třetí Szymon Jablonski.

Úvodní díl ETCC si podmanili jezdci Single Make Trophy
Dušan Borković od příštího roku v TCR
Borkovičova vítězná premiéra

TCR Eastern Europe zná po sobotním závodě na Automotodromu Brno jméno šampiona sezony 2020. Je jím Dušan Borković. Srbský jezdec ve službách stáje M1RA se po startu z pole position prezentoval dalším dominantním výkonem a ani v pátém závodě letošního ročníku nebyla ukončena jeho vítězná šňůra. Momentálně se navíc může v celkovém pořadí těšit náskoku 77 bodů, což znamená, že už nemůže být nikým předstižen a již tři závody před koncem sezony tedy slaví titul.

Jako druhý projel v sobotu cílem Sandro Soubek. Jezdec stáje MAIR Racing Osttirol sice startoval ze třetí příčky, již ve druhém kole se ovšem dostal před úřadujícího šampiona Milovana Vesniče a na stříbrné příčce se poté udržel až do konce.

Vesnić si nakonec neodnesl ani pohár za třetí pozici. Z té jej totiž později sesadil Szymon Jablonski. Polský pilot BM Racing Teamu si tak na své konto připsal premiérové pódiové umístění v šampionátu. Vesnić si musel vystačit se čtvrtým místem.

Jako pátý projel cílem Michal Makeš. Šestý skončil Jáchym Galáš, sedmý Carol Wittke, osmý Petr Čížek, devátý Jakub Wyszomirski a bod za desáté místo bral Radim Adámek.

Smolnou sobotu zažil Dušan Kouřil mladší. Jezdec týmu Janík Motorsport sice sahal po páté pozici, pak jej ale potkal defekt pneumatiky a musel zamířit k mechanikům. Do závodu se sice byl schopen vrátit, v cíli z toho ale bylo až patnácté místo.

Šachovnicovou vlajku jako jediný nespatřil Rudolf Pešović. Srb si tak svůj návrat do TCR Eastern Europe jistě představoval lépe.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0