Borković už sahá po titulu

Borković už sahá po titulu

Dušan Borković vede po úvodních dvou podnicích průběžné pořadí s maximálním počtem 100 bodů. Již v nadcházejícím podniku se může stát novým šampionem.

Borković neporažen ani na Hungaroringu
Nejvíce pódií získal v TCR Eastern Europe Vesnić
Udělám všechno pro celkové vítězství v TCR Eastern Europe, říká Borkovič

Letošní sezona TCR Eastern Europe má za sebou úvodní čtyři závody. A všechny z nich mají jedno společné – vítěze. Jak obě jízdy v Grobniku, tak obě bitvy na Slovakia Ringu totiž ovládl jezdec týmu M1RA Dušan Borković.

Srbský závodník, který si v minulosti připsal na své konto mimo jiné titul evropského šampiona v závodech cestovních vozů a objevil se i ve WTCC, tak má na kontě maximální počet 100 bodů. Jeho náskok na nejbližšího pronásledovatele pak činí již 54 bodů. A to znamená, že bychom velmi brzy mohli být svědky jeho korunovace. Pokud by totiž i po podniku v Brně udržel náskok vyšší než padesát bodů, jeho celkové prvenství by bylo jisté.

V tuto chvíli ale ve hře stále zůstává 100 bodů a matematická šance na zisk titulu tak pořád žije u všech. Borkovičovi soupeři se navíc jistě nehodlají vzdát předčasně a dá se očekávat, že se zdánlivě beznadějnou situaci pokusí ještě zvrátit.

Jedním z těch, kdo by mohl Borkoviče potrápit, je Bence Boldizs. Maďar ve službách stáje Zengő Motorsport, který se v TCR Eastern Europe připravuje na kompletní sezonu ve WTCR, zahájil ročník 2020 čtvrtou, respektive pátou příčkou v Grobniku. Na Slovensku ovšem bylo znát zlepšení. V sobotním závodě sice projel pod šachovnicovou vlajkou až jako sedmý, nedělní klání ovšem pro něj skončilo stříbrným úspěchem. Druhé místo mu patří se 46 body také celkově.

Zapomínat ale nesmíme ani na Milovana Vesniče. Úřadující šampion na Slovakia Ringu chyběl, což ho stálo jednu pozici v šampionátu. Ze druhého místa se propadl na třetí. Na kontě má dohromady 36 bodů, které mu vynesl víkend v chorvatském Grobniku. Tam totiž skončil v obou závodech hned za Borkovičem na druhém místě. Po Vesničově návratu zpět do startovního pole, ke kterému dojde v Brně, tak lze očekávat, že opět nedá svému krajanovi nic zadarmo.

Milovan Vesnić vstoupí do brněnského víkendu jako třetí muž průběžného pořadí.

Čtvrté místo patří se 32 body Jáchymu Galášovi. Jezdec GT2 Motorsportu může litovat vyloučení z nedělního slovenského závodu, kde původně dorazil do cíle jako druhý. Nebýt tohoto rozhodnutí sportovních komisařů, mohla mu stříbrná pozice patřit i celkově.

Ze třetího místa na páté se po neúčasti na Slovakia Ringu propadl Maťo Konopka (30 bodů). Šestý je Sandro Soubek (30 bodů), sedmý Dušan Kouřil mladší (26 bodů), osmý Michal Makeš (22 bodů), devátý Igor Stefanovski (16 bodů) a nejlepší desítku uzavírá Szymon Jablonski (12 bodů).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0