Borkovičova vítězná premiéra

Borkovičova vítězná premiéra

V úvodním závodě letošní sezony TCR Eastern Europe v chorvatském Grobniku si dojel pro vítězství Dušan Borkovič. Stupně vítězů zkompletovali druhý Milovan Vesnič a třetí Maťo Konopka.

Borkovič vyloučen, Echevarría penalizován, Citroën s Ladou dostaly pokutu
Borković kraloval i v neděli
Borkovič dominoval i ve druhém chorvatském závodě TCR Eastern Europe

Během sobotního programu úvodního podniku letošní sezony TCR Eastern Europe v chorvatském Grobniku to byl Dušan Borkovič, komu se dařilo nejvíce. Zkušený Srb totiž zaznamenal nejrychlejší čas kvalifikace a zajistil si tak start z pole position pro oba nedělní závody.

A v tom prvním svou výchozí pozici dokázal proměnit ve vítězství. Pilot stáje M1RA dominoval od startu až do cíle a hned při svém debutu si tak dojel pro premiérový triumf v šampionátu. Na cestě za vítězstvím jej nezastavil ani zpomalovací vůz. Ten se na okruh vydal poté, co kolidovali Szymon Jablonski a Gábor Kismarty-Lechner, kteří se tak do cíle nepodívali.

Borkovič ale nebyl jediným Srbem, který v neděli dopoledne vystoupil na stupně vítězů. Na druhé příčce totiž projel pod šachovnicovou vlajkou Milovan Vesnič. Pro úřadujícího šampiona začínal závod ze třetí příčky. Na stříbrnou pozici se ale zvládl probít ihned v úvodu, když pokořil Maťa Konopku. Slovenský nováček hájící barvy stáje ARC Bratislava se tak musel spokojit se třetím místem.

Jako čtvrtý dorazil do cíle Bence Boldizs. Páté místo obsadil Jáchym Galáš, který se umístil nejlépe mezi juniory. Šestý skončil Igor Stefanovski, sedmý Dušan Kouřil mladší, osmý Michal Makeš, devátý Nemanja Milovanovič a bodovanou desítku uzavřel Lukasz Stolarczyk.

S výjimkou Jablonského a Kismartyho-Lechnera nespatřili šachovnicovou vlajku ani Petr Čížek a Sebastian Kolakowski. Zatímco účinkování českého závodníka jedoucího se zbrusu novou Cuprou Leon Competición TCR skončilo v kačírku, Kolakowského zastavily technické problémy.

Druhý závod startuje v 15:15.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0