Borkovičovo další dominantní představení

Borkovičovo další dominantní představení

Ani v úvodním víkendovém závodě TCR Eastern Europe na Slovakia Ringu nenašel Dušan Borković přemožitele. Srb zvítězil stylem start-cíl před druhým Dušanem Kouřilem mladším a třetím Sandrem Soubkem.

Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković
ETCC: Zolder ukázal největší favority
TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy

Vítězná šňůra Dušana Borkoviče v TCR Eastern Europe neskončila ani s úvodním víkendovým závodem druhého podniku letošní sezony na Slovakia Ringu. Srb po startu z pole position nedal svým soupeřům šanci a dojel si pro třetí letošní triumf.

„Byl to těžký závod. Bylo velké horko a od začátku jsem se snažil jet tak rychle, jak jen to šlo a neudělat chybu. To se mi dařilo a v průběhu závodu jsem neustále navyšoval náskok, který už jsem v posledních fázích jenom kontroloval. Bez problému jsem udržel své vedení a vyhrál,“ uvedl vítězný Borković po dojezdu do cíle.

To boj o druhé místo přinesl o něco napínavější podívanou. Na startu patřilo toto místo debutantovi Sandru Soubkovi. Rakušan ve službách stáje MAIR Racing Osttirol ovšem tuto příčku ztratil hned v úvodu ve prospěch Jáchyma Galáše.

Jezdec GT2 Motorsportu ale jako druhý cílem neprojel. Osmnáct minut před cílem totiž chyboval, což umožnilo Soubkovi návrat na druhé místo a Dušanu Kouřilovi mladšímu posun na třetí pozici. Galáš putoval až na osmou příčku.

Soubek poté držel druhé místo dlouho. V závěrečných metrech ale nakonec Kouřilovi podlehl a byl to tak český jezdec, kdo bral stříbro. Vedle toho se mohl radovat z vítězství mezi juniory. Soubek při své premiéře v TCR Eastern Europe proťal cílovou pásku jako třetí.

„Musím moc poděkovat týmu. Auto jede úplně skvěle. Hodně se mi dařilo. Poslední kola byly hodně těsné, ale věřil jsem, že to vyjde a v posledním kole se mi podařilo předjet,“ řekl v cíli Kouřil.

Těsně pod pódiem, tedy na čtvrté příčce, dojel Szymon Jablonski. Galáš nakonec skončil pátý. Šestou příčku obsadil při svém návratu Jakub Wyszomirski, sedmou Bence Boldizs, osmou Carol Wittke, devátou Petr Čížek a bod za desáté místo bral Gábor Kismarty-Lechner.

Cílovou pásku nespatřili dva jezdci. Na seznamu odstoupivších figurovali jména Michala Makeše a Žarka Knega.

Druhý závod startuje v neděli ve 13:10 SELČ. Jezdci se na jeho startu seřadí podle svých druhých nejlepších časů z kvalifikace.

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0