BOSS GP znovu zavítá do Brna

BOSS GP znovu zavítá do Brna

Šampionát BOSS GP se i příští rok představí v Brně. Podnik na Masarykově okruhu se uskuteční během prvního zářijového víkendu. Již od roku 20

Slovenský Okruhový Pohár pokračoval druhým kláním na Masarykově okruhu
Na závěr sezony TCR vítězí Galáš
Sandro Zeller odjíždí z Brna jako dvojnásobný formulový vítěz

Šampionát BOSS GP se i příští rok představí v Brně. Podnik na Masarykově okruhu se uskuteční během prvního zářijového víkendu.

Již od roku 2014 mají fanoušci příležitost vídat v Brně šampionát BOSS GP. A v sezoně 2020 tomu nebude jinak. Masarykův okruh totiž figuruje také v kalendáři pro nadcházející ročník.

Do Česka se série podívá tradičně v úvodu měsíce září, přesněji o víkendu 4.-6.9. Stejně jako v letošním roce bude Brno hostit předposlední klání sezony.

S výjimkou Masarykova okruhu ale uvidíme v příštím roce seriál závodů, který je vypsán pro monoposty F1, IndyCar, GP2, AutoGP, Světové série Renault a Superleague Formule, také v Mugellu (27.-29. března), na Hockenheimringu (24.-26. dubna), v Misanu (19.-21. června), Assenu (8.-9. srpna) a na závěr sezony také v Imole (9.-11. října).

https://www.instagram.com/p/B50TfpTIW6i/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Setrvání brněnského klání v kalendáři BOSS GP mimo jiné znamená, že čeští motorističtí fandové budou mít roku 2020 hned dvě příležitosti spatřit v akci někdejší vozy F1, a to navíc ve velmi krátkém časovém rozpětí. Jen o týden dříve se totiž v rámci doprovodného programu podniku ETRC představí v Mostě Maxx Formule, kde bychom navíc měli mít díky Veronice Jaksch české želízko v ohni.

V případě BOSS GP již to ale s českou účastí vypadá o něco méně příznivěji. Během letošního roku zde totiž naše neměla zastoupení žádné. I navzdory této skutečnosti ale podnik slibuje atraktivní podívanou. Právě této sérii totiž náleží oficiální traťový rekord okruhu. Roku 2017 se o něj s vozem F1 Toro Rosso STR1 postaral Rakušan Ingo Gerstl, který tehdy zajel kolo v hodnotě 1:36,065 a představí-li se letošní suverén v Brně i za rok, jistě se pokusí své maximum ještě vylepšit.

titulní fotografie: Automotodrom Brno – Brno Circuit/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0