BOSS GP znovu zavítá do Brna

BOSS GP znovu zavítá do Brna

Šampionát BOSS GP se i příští rok představí v Brně. Podnik na Masarykově okruhu se uskuteční během prvního zářijového víkendu. Již od roku 20

Finále ESET MMSR se blíží, ve sprintu je stále ještě o co bojovat
Jezdci týmu K&K Racing Válek Autosport vybojovali v Brně cenné třetí místo
Josef Záruba vyhrál hromadnou havárií poznamenaný závod

Šampionát BOSS GP se i příští rok představí v Brně. Podnik na Masarykově okruhu se uskuteční během prvního zářijového víkendu.

Již od roku 2014 mají fanoušci příležitost vídat v Brně šampionát BOSS GP. A v sezoně 2020 tomu nebude jinak. Masarykův okruh totiž figuruje také v kalendáři pro nadcházející ročník.

Do Česka se série podívá tradičně v úvodu měsíce září, přesněji o víkendu 4.-6.9. Stejně jako v letošním roce bude Brno hostit předposlední klání sezony.

S výjimkou Masarykova okruhu ale uvidíme v příštím roce seriál závodů, který je vypsán pro monoposty F1, IndyCar, GP2, AutoGP, Světové série Renault a Superleague Formule, také v Mugellu (27.-29. března), na Hockenheimringu (24.-26. dubna), v Misanu (19.-21. června), Assenu (8.-9. srpna) a na závěr sezony také v Imole (9.-11. října).

https://www.instagram.com/p/B50TfpTIW6i/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Setrvání brněnského klání v kalendáři BOSS GP mimo jiné znamená, že čeští motorističtí fandové budou mít roku 2020 hned dvě příležitosti spatřit v akci někdejší vozy F1, a to navíc ve velmi krátkém časovém rozpětí. Jen o týden dříve se totiž v rámci doprovodného programu podniku ETRC představí v Mostě Maxx Formule, kde bychom navíc měli mít díky Veronice Jaksch české želízko v ohni.

V případě BOSS GP již to ale s českou účastí vypadá o něco méně příznivěji. Během letošního roku zde totiž naše neměla zastoupení žádné. I navzdory této skutečnosti ale podnik slibuje atraktivní podívanou. Právě této sérii totiž náleží oficiální traťový rekord okruhu. Roku 2017 se o něj s vozem F1 Toro Rosso STR1 postaral Rakušan Ingo Gerstl, který tehdy zajel kolo v hodnotě 1:36,065 a představí-li se letošní suverén v Brně i za rok, jistě se pokusí své maximum ještě vylepšit.

titulní fotografie: Automotodrom Brno – Brno Circuit/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0