Boštjan Avbelj míří na finále FIA ETCC do Imoly

Boštjan Avbelj míří na finále FIA ETCC do Imoly

Suverén loňského Twingo Cupu a letošního Clio Cupu Boštjan Avbelj se po brněnské premiéře ve voze TCN2 vůbec poprvé představí v závodech FIA ETCC. Sta

Boštjan Avbelj vyhrál i druhý mostecký závod
Boštjan Avbelj: „Zvítězit s Twingem na Slovakia Ringu je jako loterie“
Matthias Lodi se vyhnul havárii po startu a získal titul v Twingo Cupu

Suverén loňského Twingo Cupu a letošního Clio Cupu Boštjan Avbelj se po brněnské premiéře ve voze TCN2 vůbec poprvé představí v závodech FIA ETCC. Stane se tak již tento víkend v italské Imole, kde proběhne poslední podnik letošní sezony evropského poháru.

Boštjane, máš za sebou dvě skvělé sezony ve FIA ETCC a nyní míříš na finále sezony FIA ETCC do Imoly. Je to ojedinělý start nebo součást plánu pro příští rok?
Nejdříve bych chtěl moc poděkovat všem ze soutěže RACESTAR, kteří mi před dvěma roky dali příležitost. Takhle jsem vlastně začal závodit. Je jasné, že bych se chtěl v mé kariéře pohnout dále po dvou úspěšných sezonách. Hodně toho prodiskutovali s týmem Lema Racing ohledně závodů FA ETCC v Imole. S šéfem týmu Mirkem Marinsekem jsme se rozhodli, že to zkusíme a uvidíme, jak budu rychlý v této úrovni. Až po tomhle víkendu začneme plánovat příští sezonu.

Je ESET TWC dobrou přípravou pro ETCC?
Moc jsem si užil všechny víkendy ESET V4 Cupu. Vždycky vládne v paddocku dobrá nálada. Během těch dvou sezon jsem zažil mnoho skvělých soubojů na trati. Myslím si, že je to dobrý šampionát se všemi druhy jezdců. Od začátečníků až k těm velmi rychlým a zkušeným. Moc se těším až zase v ESET V4 Cupu nastoupím, protože bych jej chtěl vyhrát v absolutním pořadí.

Jaké máš cíle tento víkend v Imole?
Tento víkend pro mě hodně znamená. Jsem šťastný a vděčný, protože společně s mými sponzory a týmem jsme našli způsob, jak se zúčastnit finále ETCC. Myslím si, že se toho tento víkend mnoho naučím od svého portugalského týmového kolegy Fabia Moty. Když budeme dobře spolupracovat, budeme mnohem rychlejší. Hlavním cílem je dokončit oba závody a myslím, že TOP5 je možné. Pojedu, jak nejlépe to bude možné a uvidíme, co se stane.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0