Boštjan Avbelj: „Zvítězit s Twingem na Slovakia Ringu je jako loterie“

Boštjan Avbelj: „Zvítězit s Twingem na Slovakia Ringu je jako loterie“

Příběh Boštjana Avbelje je jako pohádka. Před sezonou 2015 ho skoro nikdo z ESET V4 Cupu neznal. Tahle mladá puška ale byla rychlá jako střela a dokáz

Králem TWC se stal nováček Avbelj
Boštjan Avbelj vyhrál i druhý mostecký závod
Matthias Lodi se vyhnul havárii po startu a získal titul v Twingo Cupu

Příběh Boštjana Avbelje je jako pohádka. Před sezonou 2015 ho skoro nikdo z ESET V4 Cupu neznal. Tahle mladá puška ale byla rychlá jako střela a dokázala porazit prakticky kohokoliv ve své první sezoně. Avbelj zvítězil v ESET Renault Twingo Cupu, ESET TWC a v kompletním hodnocení ESET V4 Cupu obsadil druhou příčku. Opravdu fantastická první sezona ve velkém šampionátu.

Boštjane, sezona 2015 byla pro tebe první sezonou v kariéře. Byla opravdu tak perfektní, jako na papíře nebo se tam objevily i nějaké problémy?
Musím říct, že ano, víceméně ano, sezona byl stejná, jako nyní vypadá na papíře. Vždycky se najdou nějaké problémy, ale já si nemůžu na nic stěžovat. První sezona v mojí kariéře byla opravdu perfektní.

Jaký byl tvůj první závodní víkend na Hungaroringu v porovnání s tím posledním na Slovakia Ringu?
Pro mě to bylo moje poprvé se závodním voze na závodní trati. Byl jsem lehce zmatený, ale okamžitě jsem našel dobrou rychlost. Když bych měl porovnat první a poslední závodní víkend, tak na Slovakia Ringu to bylo náročnější. V té době už jsem měl sedm vítězství, takže jsem musel hájit svoji pozici a pokusit se znovu zvítězit. A zvítězit s Twingem na Slovakia Ringu, to je jako loterie.

Co můžeš říci o voze Renault Twingo Cup?
Je malé, pro někoho pomalé, ale velmi náročné na řízení. Pokud chcete být rychlí, musíte být v každé zatáčce precizní. Všechno je to o udržení si rychlosti v zatáčkách. Navíc jde Twingo dost často do smyku, takže je zábavné na řízení.

Jaký je klíč pro vstup do velkého světa motorsportu pro mladé jezdce?
Řekl bych, že tvrdá práce, být pokorný a pokusit se učit se a zlepšovat se během každého závodního víkendu.

Uvidíme tě letos v ESET V4 Cupu?
Doufám, že ano? Je těžké říct to na 100%, protože plány se rychle mění. Musíme počkat ještě několik týdnů, abychom si byli jistí.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0