Branson: Formule E do 10 let předčí Formuli 1

Branson: Formule E do 10 let předčí Formuli 1

Britský miliardář Richard Branson věří, že šampionát plně elektrických monopostů během následující dekády překoná svou důležitostí Formuli 1 a převezm

Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky
Scherer: Nevyužili jsme potenciál, který jsme měli
Formule E v New Yorku: Sobotní kvalifikace patřila Buemimu, uchazečům o titul se nedařilo

Britský miliardář Richard Branson věří, že šampionát plně elektrických monopostů během následující dekády překoná svou důležitostí Formuli 1 a převezme prim ve vývoji energetických technologií v automobilovém průmyslu.

Branson se v motorsportu pohybuje poměrně dlouho, v sezoně 2009 sponzoroval v královně motorsportu tým Brawn a následně založil vlastní stáj, která ve F1 závodila v letech 2010 a 2011 jako Virgin Racing, z níž se později stala Marrusia a Manor. Nyní je Branson vlastníkem týmu DS Virgin Racing ve Formuli E a je přesvědčen o tom, že důležitost tohoto seriálu roste.

„Formule E postupuje mílovými kroky kupředu, organizátoři přichází každý rok s novou invencí. Nebojím se říct, že pokud bude F1 pokračovat dál ve stejném duchu, do deseti let ji Formule E překoná. A podle mě by měla, protože svět se má soustředit na čistá auta. Pryč se špinavými vozy. Lídrem této filozofie může být právě šampionát elektrických monopostů,“ řekl Branson webu South China Morning Post.

Richard Branson je zastáncem ekologického využívání energie a obnovitelných zdrojů, přičemž cítí, že Formule E tuto myšlenku podporuje svým přístupem a pomáhá zlepšovat vnímání elektřiny. Podnikatel z Velké Británie rozjel na začátku prosince novou kampaň s názvem Race Against Climate Change se snahou snižovat emise a poukázat na hrozbu globálního oteplování.

„Prostřednictvím Formule E jsme schopni zvýšit povědomí o všech nebezpečích a klimatických změnách. Jsme v pozici, kdy můžeme inspirovat fanoušky a přimět vlády jednotlivých zemí, aby se do problematiky zapojily. Máme v rukách perfektní platformu pro vývoj pokročilých technologií a elektrických automobilů. Elektrické vozy nejsou pomalé a nudné, naopak úžasné a zábavné. A udržitelné,“ vysvětluje Branson.

Foto: DS Virgin Racing Formula E Team

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  A. Novák 3 years ago

  Bože, tihle spasitelé světa mě “fascinujou”. Kdyby všechna auta na světě (nebo aspoň jejich většina) jezdila na elektřinu, kde ta by se asi tak brala? A pročpak pan spasitel Branson neřekne, že to jeho auto ani nedojede do cíle závodu a musí se v půlce vyměnit za jiný? Pokud si takhle představuje úžasnost, zábavnost a udržitelnost, pak Bůh s námi…

 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Osobně bych si přál, aby Formule 1 zůstala i nadále královnou motorsportu. Pokud by však Formule 1 měla i nadále stagnovat a Formule E i nadále expandovat, kdo ví jak to za pár let dopadne. Téměř sedmdesát let je F1 hegemonem motorsportu. Bude jím i za dalších sedmdesát let? Potřeboval bych věšteckou kouli…..

 • DISQUS: 0