Bratrům Běželovým se závěr sezony středoevropské Rotax Max Challenge vydařil

Bratrům Běželovým se závěr sezony středoevropské Rotax Max Challenge vydařil

Jakubu a Petru Běželovým vyšel závěrečný podnik letošního ročníku středoevropského šampionátu Rotax Max Challenge v rakouském Brucku na výbornou

Hudec skončil v superfinále ROK čtvrtý
Petr Běžel se stal středoevropským šampionem Rotax Max Challenge
Čeští závodníci se v Třinci neztratili

Jakubu a Petru Běželovým vyšel závěrečný podnik letošního ročníku středoevropského šampionátu Rotax Max Challenge v rakouském Brucku na výbornou. Ve třídě DD2 totiž obsadili první dvě místa.

V rakouském Brucku během uplynulého víkendu vyvrcholila letošní sezona motokárového šampionátu Rotax Max Challgenge CEE. A pro české barvy se jednalo o závěr velice úspěšný.

Stalo se tak díky výkonům bratří Jakuba a Petra Běželových, kteří si zcela podmanili kategorii DD2. Zatímco Jakub po třetí pozici v předfinále a dvou prvních místech ve finálové a superfinálové jízdě v celkovém pořadí zvítězil, Petr nejprve triumfoval v předfinále, na což dále navázal druhými pozicemi ve finále a superfinále. To pro něj z hlediska absolutní klasifikace znamenalo umístění hned za zády svého bratra.

Kromě Běželových se ale v kategorii DD2 objevil ještě jeden český závodník. Byl jím Jiří Matějček, který obsadil osmou příčku.

V kategorii MicroMax jsme pak mohli ve startovní listině najít jméno Ondřeje Pikla. Ten v souhrnných výsledcích skončil 18.

Další dva české reprezentanty jsme registrovali ve třídě MaxJunior a to Elišku Bábíčkovou s Ivanem Pavlovcem. Více se dařilo Bábíčkové, která se umístila na osmé pozici. Pavlovec se umístil na 21. místě.

Nejpočetnější obsazení ale měla Česká republika v MaxSenior. Zde se totiž představila hned pětice našich závodníků. Nejlepší z nich byla pátá Tereza Bábíčková. Hned za ní ovšem skončil na šestém místě Matteo Richter. Šestnáctou pozici dále obsadil Vojtěch Birgus, 17. příčka patřila v konečných výsledcích Janu Matyášovi a na 22. pozici se umístil Jaroslav Kott.

I Slováci ale měli komu fandit. Zatímco v DD2 je reprezentoval Mário Šebáň (13.), v kategorii MicroMax Matej Koník (5.), Matej Nemec (16.), Jakub Gašparovič (20.), Ondřej Kuna (22.) s Maximem Peterem Kiss (24.) a v MaxSenior zase Krisztian Vincze Doka (10.).

Pokud jde o ostatní vítěze, v DD2 Masters se radoval Slawomir Muranski, v MicroMax Juliusz Ociepa, v MaxJunior Marcel Surmacz, v MiniMax Daniel Krausz a v Max Senior zvítězil Mario Novak.

kompletní výsledky

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0