Brutal Fish potkalo v neděli vystřízlivění

Brutal Fish potkalo v neděli vystřízlivění

Slovenské stáji Brutal Fish se ve druhém závodě TCR Europe na Oscherslebenu na sobotní triumf Dana Lloyda navázat nepodařilo. Úvodní závod čtvrtéh

Homola ve druhé rakouské jízdě šestý, Brutal Fish bez bodů
Lloyd se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Brutal Fish se díky Lloydovi rozloučil se sezonou pódiem

Slovenské stáji Brutal Fish se ve druhém závodě TCR Europe na Oscherslebenu na sobotní triumf Dana Lloyda navázat nepodařilo.

Úvodní závod čtvrtého podniku letošní sezony TCR Europe na Oscherslebenu přinesl obrovskou radost slovenskému týmu Brutal Fish. Stalo se tak díky jeho jezdci Danu Lloydovi, který sice původně projel pod šachovnicovým praporkem jako 3., později ale došlo k potrestání původně vítězného Andrease Bäckmana se druhým Nelson Panciaticim a Brit mohl slavit premiérový triumf.

Na startovním roštu druhého závodu víkendu, kde došlo k otočení nejrychlejší desítky kvalifikace, patřila Lloydovi 9. pozice.

Po startu navíc loňský šampion TCR UK poskočil o jedno místo dopředu. Ještě během úvodního okruhu ale spadl za Nelsona Panciaticiho zpět na svou původní pozici.

Před Francouze se ale později dokázal vrátit zpět a zdálo se, že by si mohl dojet pro dalších 15 bodů za 8. příčku. Své konto ale nakonec nerozšířil, když 12 minut před cílem svůj vůz odstavil.

Bodovat se v neděli bohužel nepodařilo ani Martinu Rybovi. Slovenský závodník totiž dojel do cíle na 19. místě.

Štěstí nestálo ve druhém závodě víkendu ani při druhém slovenském zástupci Maťovi Homolovi. Pro něj totiž skončil závod 15 minut před cílem krátce po kolizi s Maximem Pottym. Jezdec stáje Target Competition byl navíc za tento incident shledán vinným a bude za něj pykat ještě během příštího podniku v Barceloně (21.-22. září), kde ztratí na startu prvního závodu pět míst.

Pro vítězství si dojel Alex Morgan. Druhý skončil Tom Coronel a na třetí místo obsadil Josh Files, který navýšil svůj náskok v čele šampionátu již na 78 bodů. Druhou příčku drží v celkovém pořadí Luca Engstler (176 bodů) a třetí Julien Briché (166 bodů), který odsunul na 4. pozici Maťa Homolu (162 bodů). Daniel Lloyd se nachází na 13. místě (98 bodů) a Martinu Rybovi patří 30. příčka (8 bodů).

View this post on Instagram

Alex Morgan 1️⃣ "This win is a great relief, after struggling a lot in the first part of the season. I am super happy for the team. Wolf-Power Racing has been doing a terrific job, despite being one of the smallest outfits in the series, and this win comes as a very-well deserved reward. The race was tough, but I could take a good start and pull away on a clean track. Coronel was very close throughout the entire race, putting a lot of pressure, but I tried to stay cool, not ruin the tyres and just go on. I only had one scary moment at the chicane, when we found some liquid on the track, I think it was refrigerating liquid. I almost lost the car but could recover and keep the advantage." Tom Coronel 2️⃣ "It was a nice weekend, with two good results, I am quite happy, one needs outings like this, for the team, for the sponsors, for the morale of everybody. I could stay behind Alex since the start, I did not attack him for a couple of laps, I didn't want to kill the tyres and experience teaches you that it is better to wait and see. Unfortunately, he did not do any big mistake. Speed was there, but just not enough to make a move. It wouldn't have been very wise to risk anything, I waited to see what was possible in the very last two laps, but simply couldn't overtake him." Josh Files 3️⃣ "We still had some small traction issues today, but not as bad. The team did a great work overnight to improve the situation, but clearly the car needs to be stripped out at the factory to see what is wrong. Still, a massive thanks to Target for the work done and to Dominik Baumann, who perfectly played his role here. Overall, an excellent weekend for our championship bid." #TCReurope #TCRseries

A post shared by TCR Europe (@tcreurope) on

V týmovém hodnocení patří Brutal Fish Racing Teamu 11. místo (116 bodů). První je Target Competition (583 bodů) před druhým Teamem WRT (324 bodů) a třetím M1RA Motorsportem (272 bodů).

kompletní průběžné pořadí

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0