Brutal Fish se díky Lloydovi rozloučil se sezonou pódiem

Brutal Fish se díky Lloydovi rozloučil se sezonou pódiem

Slovenské stáji Brutal Fish se v závěrečném podniku letošní sezony TCR Europe na Monze podařilo získat další pódiové umístění. Ve druhém závodě

Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast
Lloyd se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Lloyd vybojoval v Sepangu pro Brutal Fish dvě stříbra

Slovenské stáji Brutal Fish se v závěrečném podniku letošní sezony TCR Europe na Monze podařilo získat další pódiové umístění. Ve druhém závodě víkendu se o něj třetím místem postaral Dan Lloyd.

Během závěrečného podniku letošní sezony TCR Europe na italské Monze nepotěšil slovenské fanoušky pouze Maťo Homola pátým místem v úvodním závodě. Důvod k radosti totiž mohli mít naši východní sousedé také po druhé víkendové jízdě a to díky jezdci stáje Brutal Fish Danu Lloydovi.

Po dobrém výsledku sahal britský závodník již v sobotu, kdy mu na startovním roštu patřila po šestém čase v kvalifikaci třetí řada. Po startu se ale vítěz závodů na Oscherslebenu a v Barceloně dokázal posunout ještě výše a první zatáčky projížděl na čtvrté pozici.

Bramborová medaile ale v jeho držení dlouho nevydržela. Lloyd totiž v zatáčce Lesmo 2 vycestoval do štěrkové zóny a tento výlet zapříčinil jeho pád až na osmou příčku.

Z ní se ovšem dokázal odpoutat a brzy již uzavíral nejlepší pětku. Ani toto umístění ovšem neuhlídal až do cíle. Život mu totiž znovu zkomplikovala zatáčka Lesmo 2, kde se v závěru po souboji s Maťem Homolou znovu nedokázal udržet v limitech trati. Trest za tuto chybu byl i tentokrát stejný jako po startu – pád na osmé místo.

Lloyd ale bohužel nakonec šachovnicový praporek nespatřil vůbec. Jeho Hondu Civic totiž později postihl defekt pneumatiky, který mu neumožnil závod dojet.

Chuť si ale loňský šampion TCR UK spravil v posledním klání sezony. Do něj totiž díky otočení nejrychlejší desítky kvalifikace odstartoval z o trochu lepší pozice než o den dříve a postavil se do pátého startovního slotu.

A i v tomto případě navíc předvedl zdařilý vstup do závodu. Již po úvodním okruhu totiž figuroval na třetím místě a netrvalo dlouho, než z toho byla příčka druhá.

V nejlepší trojici ale nakonec pod šachovnicovým praporkem neprojel. Během závodu jej totiž dokázali pokořit Julien Briché a v posledním kole pak také další Francouz Aurélien Comte.

Na stupně vítězů ale Lloyd přeci jen vystoupil. Druhý zmíněný se totiž při souboji s ním dopustil výjezdu mimo trať v úvodní šikaně, kterým podle sportovních komisařů získal výhodu a po desetisekundové penalizaci se propadl až na sedmou příčku.

Kromě stříbrného Brichého mohl Lloyd z pódia mávat italským fanouškům také společně se svým krajanem Joshem Fiesem, který závod vyhrál a zároveň mohl slavit titul šampiona.

V úvodním závodě víkendu to ovšem byl Briché, kdo stál na nejvyšším stupni. Jako druhý dojel do cíle Comte a třetí skončil budoucí mistr Files.

View this post on Instagram

🗣 Quotes from the Podium finishers in Monza Race 1️⃣ 🏁 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Julien Briché 🥇: “It has been a good race, we did well since the green light. We did a good start and the first two laps were perfect. That was the plan. Josh started ninth and ended on the podium, so for tomorrow the championship is done, unless incredible unforeseen.” ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Aurélien Comte 🥈: “I was fast, and Julien too. My aim was to protect him at the first corner, which was really difficult, and then run together, take a good rhythm and win the race. We made it. Tomorrow we start ninth and tenth, so things will be difficult. We have to go trough the first corner, and then try recover and reach the best possible positions!” ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Josh Files 🥉: “I made an ok start and a really fast first lap. Everyone was fighting a bit and I just took the opportunities and pushed like crazy. I made some nice moves and started to chase Urrutia. I saw he was really struggling with the brakes, so I knew that if I could catch him I could make a move. I made him defending in the Parabolica and then I took the inside line and passed him before turn 1. After that I tried my hardest to chase Julien and Aurélien, but there weren‘t enough laps left. So I decided to stop using all the kerbs and save the car for tomorrow. Because tomorrow is the big day!” ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #TCReurope #TCRseries

A post shared by TCR Europe (@tcreurope) on

Co se týče ostatních jezdců Brutal Fish, těm se již žádné body získat nepodařilo. Martin Ryba byl totiž v úvodní jízdě klasifikován na 21. místě a tu druhou nedokončil. Nulu si připsala také hongkongská dvojice Josh Burdon a Paul Ip, která pro finále sezony sestavu slovenského týmu rozšířila. První jmenovaný byl ovšem bodům velmi blízko, když v obou jízdách obsadil první nebodovanou 16. příčku. S jeho krajanem to již bylo o něco horší. Ten totiž zaznamenal pouze 29. a 26. pozici.

View this post on Instagram

Flyingfish Leeetajiiici ryby

A post shared by BRUTAL FISH RACING TEAM (@brutal_fish_racing_team) on

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0