BTCC: Turkington byl v Knockhillu třikrát na stupních vítězů a vede šampionát + galerie + videa

BTCC: Turkington byl v Knockhillu třikrát na stupních vítězů a vede šampionát + galerie + videa

Colin Turkington posunul své BMW do čela Dunlop MSA British Touring Car Championship, když v nedělním triu závodů BTCC na okruhu Knockhill ani jednou

BTCC – řezanka na Silverstone
BTCC: Colin Turkington vyhrál kvalifikaci v Donington Parku
Pilot BTCC Davenport je po havárii v řízeném kómatu + video + foto

Colin Turkington posunul své BMW do čela Dunlop MSA British Touring Car Championship, když v nedělním triu závodů BTCC na okruhu Knockhill ani jednou nechyběl na stupních vítězů.

Z pole position se sice radoval veterán Jason Plato, který tak vyhrál jubilejní 50. kvalifikaci BTCC své kariéry, ale to zkušenému pilotu za volantem Subaru pomohlo jen k vítězství v první jízdě.

Sestřih prvního závodu:

Druhou opanoval jeho týmový kolega Ashley Sutton, jenž Plata po 22 kolech pokořil o pouhé dvě desetiny vteřiny.

Sestřih druhého závodu:

Poslední závod na skotském okruhu patřil Toyotě v barvách Speedworks Motorsport, již na nejvyšší stupínek dovedl Tom Ingram.

Sestřih třetího závodu:

Turkington potvrdil, že v seriálu, kde máte za sezonu celkem 30 bodovaných dílů, není důležité vždy vyhrávat. Klíčové je pravidelně sbírat body, což se v nedělil 35letému pilotu dařilo dokonale. Tři třetí místa ho s 265 body vystřelila do čela průběžného hodnocení BTCC. Druhý Sutton ovšem ztrácí jen čtyři body a první čtyřka se vejde do rozdílu 17ti bodů.

“Kdybych dokázal dojet třetí ve všech zbývajících jízdách sezony, bylo by to báječné. Ale na Knockhillu je to něco extra. Vždycky se sem rád vracím a takový bodový zisk jsem nečekal. Ovšem čeká nás ještě velký kus práce, dnes tu nebyl pomalý soupeř,” řekl spokojený Turkington.

Výsledky najdete ZDE

Průběžné pořadí najdete ZDE

Galerie:

Foto: BTCC Media Office a Halfords Yuasa Racing BTCC Press Office

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0