LOADING

Type to search

Share

Karel Abraham by se mohl objevit během předsezonních testů MotoGP v Sepangu. Je totiž jedním z kandidátů na osedlání třetího motocyklu Aprilie.

Karla Abrahama již v nadcházející sezoně MotoGP u týmu Avintia vídat nebudeme. Španělská stáj se jej totiž ještě před vypršením smlouvy rozhodla nahradit Johannem Zarcem, po čemž se náš závodník rozhodl ukončit kariéru. Loňská Valencia by ale přesto nemusela zůstat posledním svezením brněnského rodáka na motocyklu královské kubatury. Další příležitost se totiž naskýtá u Aprilie.

Italská značka se momentálně nenachází ve snadné situaci. V moči jejího závodníka Andrey Iannoneho totiž byla po loňské VC Malajsie odhalena přítomnost anabolického steroidu a došlo k pozastavení jeho závodnické činnosti. Bývalý jezdec továrních týmů Ducati nebo Suzuki byl navíc pozitivně testován i při druhém pokusu a během únorových předsezonních testů v Sepangu se tak s největší pravděpodobností neobjeví.

https://www.instagram.com/p/B5Ie3xEATWZ/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

V takovém případě by se pro malajsijské dostaveníčko uvolnilo v tříčlenné sestavě týmu po boku Aleixe Espargara a testovacího jezdce Bradleyho Smithe jedno místo. A Aprilia potvrdila, že jedním z kandidátů na svezení se třetí RS-GP je právě i Abraham, který se na stroji tohoto výrobce svezl již v letech 2005-2009 (125cc, 250cc) a 2013 (MotoGP) v barvách týmu svého otce.

https://twitter.com/bgmotogp/status/380451388578201600?s=20

Český závodník ale nepředstavuje jedinou možnost a navíc proti němu nestojí žádná ořezávátka. Zvažováno je dokonce i nasazení hvězdného Maxe Biaggiho. Již osmačtyřicetiletý Říman dosáhl v minulosti s Italy velkých úspěchů, jako například na tři tituly v kategorii 250cc nebo na dvě celková prvenství ve WSBK, a aktuálně působí u továrny z Noale jako ambasador.

Největším favoritem je ovšem podle serveru Crash.net Biaggiho krajan Lorenzo Savadori. Ani on není pro Aprilii neznámou tváří, neboť na jejím stroji dříve závodil již ve třídě 125cc a stejně jako Biaggi ve WSBK, kam se letos po roční pauze vrací. Uvidíme jej však na motocyklu Kawasaki stáje Pedercini Racing.

Testman se ale devátému nejlepšímu týmu ročníku 2019 bude dost možná hodit také během sezony. Není totiž vůbec vyloučeno, že Iannone kvůli svému distancu zmešká také minimálně část závodů. Jako o jeho náhradníkovi se sice původně spekulovalo i o Abrahamovi, výkonný ředitel týmu Massimo Rivola se ovšem nedávno nechal slyšet, že by v takovém případě volba padla nejspíše na Smithe.

https://www.instagram.com/p/B7Igxgvhx-b/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Třicetiletého hříšníka nyní čeká disciplinární slyšení. Jeho právní tým však díky malému množství nálezu věří, že za prohřeškem může stát pouze nevědomá konzumace znečištěného masa a jistě se tak pokusí rozhodnutí o suspendaci zvrátit.

titulní fotografie: Karel Abraham/Facebook

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..