Budoucnost Clio Cupu je v nové generaci francouzského speciálu

Budoucnost Clio Cupu je v nové generaci francouzského speciálu

Renault Sport představil Clio páté generace na konci loňského roku, a tak novou zbraň francouzské automobilky uvidíme na závodech již letos. V ESET Cupu vznikne pro pátou řadu Clia samostatný pohárový Cup v roce 2021.

Galáše doplní u GT2 Motorsportu Ladniak
Bratři Rzepečtí hlásí příchod
Úvodní podnik ESET iSeries si podmanil Fulín

Pátá řada tohoto modelu, který vychází z vozu Renault Clio R.S. Line, bude vybavena čtyřválcovým motorem s turbodmychadlem o zdvihovém objemu 1 330 ccm. Maximální výkon pak bude činit 180 koňských sil. Dále vůz dosáhne kroutícího momentu až 300 N.m a maximálně 6 500 otáček za minutu. Minimální váha vozu je stanovena na 1 040 Kg.

Máte-li o vůz zájem, můžete jej objednávat u oficiálního distributora Renault Sport, společnosti S.A.D.A.C. s.r.o. (e-mail info@sadac.cz). Radost udělá zajisté i cena. Ta je totiž nižší než v případě čtvrté generace a je stanovena na 37 900 Eur (+DPH).

S novým Cliem se navíc nemusíte omezovat pouze na okruhové závodění. Při použití kitu s ním můžete absolvovat rovněž rallyové nebo rallycrossové podniky. Vůz představíme všem možným zájemcům v rámci letošní sezony, a to v srpnu na Slovakia Ringu.

titulní fotografie: Renault Sport

technické informace o vozu

 

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 4 months ago

    Clio je autíčko vhodné pro hospodyňky a sekretářky.
    Clio má blíže k hračce než k závodnímu autu.
    Nechť s Cliem závodí komixové figurky v animovaných filmech. Zkoušet s ním závodit na reálných tratích je trochu srandovní.

  • DISQUS: 0