Okruhová tečka s nočním kláním. Buggyra zakončí v Le Castellet francouzské GT4

Okruh Paula Ricarda v Le Castellet, dva hodinové závody, z toho jeden v noci. Taková bude letošní rozlučka Buggyry s okruhovou scénou. V posledním podniku francouzského seriálu třídy GT4 budou tým opět reprezentovat Aliyyah Kolocová s Davidem Vršeckým.

Jak pro Aliyyah, tak pro Vršeckého půjde na dráze, která byla až do letoška součástí kalendáře F1, o premiéru. Vůbec poprvé si rovněž oba zazávodí v noci. Stane se tak v sobotu, kdy se pojede od 21:10 hodin.

"Bude to další velmi zajímavá zkušenost. Noční závody mají svá velká specifika. Je třeba dávat ještě bedlivější pozor na dění před i za vozem a bleskově reagovat na případné krizové momenty," říká ke svému prvnímu nočnímu startu Kolocová.

Těší se i Vršecký: "Takový konec sezony si nechám líbit. Bude to velký boj, protože v tomto šampionátu vám nikdo nedaruje ani centimetr trati. V Le Castellet je špičková trať, která byla při renovaci navržena jako vzor bezpečnosti pro ostatní světové okruhy. Jsem na ni hodně zvědavý a těším se," dodává dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů.

Ve francouzském šampionátu třídy GT4 se letos Buggyra představí počtvrté. Nejprve nastoupila už v dubnu při úvodním podniku v Nogaru, kde Aliyyah Kolocovou doplnila její sestra Yasmeen. Ve Spa-Francorchamps a Lédenonu už po jejím boku nastoupil Vršecký. Zatímco Kolocová se před posledním podnikem nachází na 11. místě průběžného pořadí třídy Silver, Vršecký je třináctý.

V Le Castellet sice půjde o poslední start Buggyry v závodech vozů GT v letošním roce, zcela poslední vystoupení na této scéně to ale rozhodně nebude. Právě vytrvalostní závody jsou totiž nyní pro tým jednou z priorit. Hlavním cílem je start ve 24 hodinách Le Mans v roce 2024, kde má stáj v plánu nastoupit s Mercedesem-AMG GT3.

Hlavní pozornost patří Dakaru

Po skončení víkendu v Le Castellet se pozornost Buggyry přesune k lednovému startu na Rallye Dakar. Ještě před tímto podnikem by se měl tým na scéně dálkových rallye představit dvakrát v podnicích blízkovýchodního šampionátu. Nejprve by měla Buggyra nastoupit v Hailu (10.-12. listopadu) a poté také v Dubaji (1.-3. prosince).

Podle šéfa stáje Martina Koloce bude kompletní sestava týmu pro Rallye Dakar oznámena do konce října. Je jisté, že v kategorii lehkých prototypů si svou dakarskou premiéru odbudou Aliyyah a Yasmeen Kolocovy. Buggyru ovšem uvidíme také v kategorii kamionů, kde zatím můžeme o sestavě jenom spekulovat.

Při Baja Polsko nastoupil s týmovou Tatrou Jaroslav Valtr. Naopak je jisté, že za tým určitě nepojede stejně jako v předchozích dvou letech Ignacio Casale. Chilan už totiž oznámil, že jeho spolupráce s týmem končí. Loni se původně měl kategorie kamionů zúčastnit také Téo Calvet, poté si ale poranil zápěstí a navíc se nakazil koronavirem. Z tohoto plánu tak sešlo.

Foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.