Buggyra o víkendu vstoupí do nové sezony FIA ETRC

Na maďarském Hungaroringu o víkendu startuje nová sezona mistrovství Evropy v závodech tahačů. Ani letos nebude ve startovním poli chybět stáj Buggyra Racing, která opět nasadí trojici Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Kolocová.

Během druhého červnového víkendu se rozjede nová sezona evropského šampionátu v závodech tahačů. Dějištěm úvodního podniku bude maďarský Hungaroring. V letošním roce se poprvé bude závodit s biopalivem z obnovitelných zdrojů. Ve startovní listině opět nebude chybět ani stáj Buggyra Racing. Ta stejně jako loni vsadí na trojici Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Kolocová.
 
Lacko bude spolu s Jochenem Hahnem, Norbertem Kissem a Antoniem Albacetem jedním ze čtveřice mistrů Evropy ve startovním poli. Šampion ze sezony 2017 tak bude i letos patřit mezi největší favority. Calvet a Kolocová budou kromě celkového pořadí bojovat také o body do hodnocení Goodyear Cupu.
 
Adam Lacko bude tradičně patřit k největším favoritům. Foto: Buggyra Racing
 
„Adam bude tradičně bojovat o titul. V nabité konkurenci to bude mít vedle Hahna, Albaceteho a Kisse těžké, ale má na to vyhrát. Je to zkušený jezdec, klidná síla. Téo minulý víkend v Charade ukázal, že může útočit na elitní šestku. Aliyyah se bude v první řadě učit, cílem jsou časy na úrovni nejrychlejší desítky a nějaké body,“ říká šéf týmu Martin Koloc.
Téo Calvet se na start nové sezony evropského šampionátu naladil vydařeným víkendem na francouzském okruhu Charade. Foto: Buggyra Racing
 
Koloc se rovněž vyjádřil k šancím Buggyry v týmovém hodnocení. Do něj budou sbírat body Adam Lacko a Téo Calvet.
 
"Pokud nevyhrajeme, nebude se jednat o konec světa, ale proč neudělat všechno možné pro vítězství? Titan má sestavu složenou z Albaceteho a Kisse, oba dohromady vybojovali pět titulů mistrů Evropy. To asi hovoří za všechny komentáře. Jochen Hahn a Stephanie Halmová (stáj Die Bullen von Iveco – pozn. red.) obhajují titul z roku 2019 a taky budou chtít vyhrát. Jsem docela zvědavý na to, jakým směrem se bude soutěž ubírat,“ dodal.
Aliyyah Kolocová má před sebou druhou sezonu ve FIA ETRC. Foto: Buggyra Racing
 
Program úvodního podniku sezony odstartuje v sobotu. Nejprve přijde na řadu první volný trénink (8:50). Následovat budou druhý volný trénink (10:05), první kvalifikace (11:35), první závod (13:50) a druhý závod (15:50). V neděli uzavřou víkendový program warm-up (9:20), druhá kvalifikace (10:20), třetí závod (12:40) a čtvrtý závod (14:40).
 
Úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.