Buggyra pořídila Mercedes-AMG GT4. Pojede s ním v Evropě

Vozový park stáje Buggyra Zero Mileage Racing se rozšířil o nový přírůstek. Tím je Mercedes-AMG GT4. Bude určen přípravě mladých talentů a tým s ním nastoupí ve vybraných evropských sériích. V plánu jsou minimálně francouzský šampionát GT4 a ESET Cup.

Tým Buggyra Zero Mileage Racing jsme zatím letos mohli vidět na poli závodů vozů GT s Mercedesem-AMG GT3. S ním se stáj zúčastnila úvodních dvou podniků ESET Cupu na Hungaroringu a Slovakiaringu, v nichž se za volantem střídali David Vršecký a Aliyyah Kolocová. Příští týden ale Buggyra posílá své GT3 do Číny a nasadí ho v tamním GT šampionátu, kde vzhledem k zákazu účasti zahraničních závodníků budou její barvy hájit čínští jezdci z Buggyra Academy China.

To ale neznamená, že v Evropě už se letos Buggyra GT závodů účastnit nebude. Stáj si totiž pořídila vůz Mercedes-AMG GT4. V něm dostanou šanci mladí talentovaní závodníci. Dohlížet na ně bude David Vršecký. V plánu je účast na vybraných evropských šampionátech. Jisté je, že se tým s novým vozem objeví ve francouzské sérii závodů GT4 a s největší pravděpodobností také v ESET Cupu.

Buggyra nyní vlastní již dva Mercedesy specifikace GT. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

„GT3 bude po roce konečně nasazena do čínského šampionátu GT pouze s lokálními závodníky z projektu Buggyra Academy China. Nám tak opět nezbylo než se zase rozrůst. Jedná se aktuálně o jeden z nejlepších závodních strojů pro přípravu jezdců bez použití přítlaku. S novým speciálem plánujeme účast ve vybraných evropských sériích GT4, v této chvíli je jistá francouzská série. Hodláme startovat i v ESET Cupu, který se těší stále větší popularitě,“ uvedl šéf stáje Martin Koloc.

Dá se očekávat, že za volantem nové GT4 uvidíme i obě dcery Martina Koloce – Aliyyah a Yasmeen. Právě ony a ještě také David Vršecký absolvovaly s vozem první kilometry.

Aliyyah Kolocová, David Vršecký a Yasmeen Kolocová se s novým vozem Buggyry svezli jako první. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

„Ještě jsme sice neanalyzovali data, ale podle mého názoru se jedná o výbornou volbu. Mercedes-AMG GT4 nabízí víceméně ideální platformu pro vývoj jezdců, kteří později přejdou na hodně rychlý speciál. Auto bych nazval hledačem a posouvačem limitů. Pro holky ideální. Má sice přes pět set koní, ale netrestá chyby s takovou razancí jako GT3. Je hodnější, čitelnější a předvídatelnější,“ podělil se Vršecký o své první dojmy z vozu.

Zdroj a úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.