Buggyra testovala v Nogaru

Buggyra testovala v Nogaru

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing absolvovala minulý týden testování ve francouzském Nogaru. V akci se objevily tahač Freightliner, Mercedes AMG GT3, Renault Clio a monopost formule 4. Za volant usedli David Vršecký, Jaroslav Janiš, Téo Calvet, Aliyyah Kolocová a Yasmeen Kolocová.

Calvet přidal v Misanu další dvě virtuální pódia
Calvet našel recept na Kisse a získal první vítězství pro Buggyru!
Startovní listina maďarského ESET GT sprintu slibuje velkolepou podívanou

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing se minulý týden vydala na okruh do francouzského Nogara. Tam otestovala tahač Freightliner, za jehož volantem jsme mohli během letošní sezony vídat Téa Calveta, dále Mercedes AMG GT3, Renault Clio a monopost formule 4. Na závodní dráze se objevila pětice Jaroslav Janiš, David Vršecký, Téo Calvet a sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy.

S touto pěticí Buggyra ve Francii testovala. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Přítomen byl ve Francii také Martin Koloc. Majitel stáje ovšem musel řešit záležitosti týkající se účasti Buggyry v blížící se Rallye Dakar a testu se tak účastnil pouze v roli pozorovatele, v níž byl podle svých slov pro tým přínosnější. Velení bylo svěřeno dvěma nejzkušenějším z pětičlenné jezdecké sestavy – Davidu Vršeckému a Jaroslavu Janišovi.

Zatímco s Renaultem Clio se v Nogaru proháněla Yasmeen Kolocová a s tahačem Calvet, ve zbylých dvou vozech se vystřídalo více jezdců. Do Mercedesu usedli Janiš, jehož úkolem bylo zajíždět referenční časy a současně v případě tohoto vozu působil jako závodní inženýr, dále Vršecký, Aliyyah Kolocová a Calvet. Calvet a Vršecký se ale svezli také s formulí 4, stejně jako Yasmeen Kolocová. Vršeckého jízda s tímto monopostem ovšem skončila poté, co vylétl z trati.

David Vršecký si zajezdil mimo jiné i s formulí 4. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Po skončení testu měl Vršecký slova chvály pro své mladší kolegy: „Trochu jsme se báli, jestli jí raketový nástup, kdy přeskočila kategorii jezdců bojujících o každý bodík, svým způsobem nepoznamená. Ale je absolutně v pohodě. Je to dáno tím, že se nesnaží být kreativní za každou cenu a dokáže respektovat autoritu. Gétéčko a závodní tahač spojují pouze volant a čtyři kola, přesto zvládla stopu a hned z toho byly na její poměry hodně rychlé časy,“ řekl o Aliyyah Kolocové.

Pozitivního hodnocení se dočkali také Yasmeen Kolocová a Téo Calvet: „Jsme na tom s Yasmeen stejně, je hodně asertivní a zároveň přemýšlivá. Hned v první sezoně získala vytrvalostní titul, nicméně ví, že je na začátku. Téo to má v hlavě srovnané, ví, co chce a jak k tomu dojít. Vliv jeho otce je zřejmý (bývalý jezdec v závodech tahačů Fabien Calvet – pozn. red.), chlapec ale zároveň ví, že jméno je jedna věc a výsledky druhá. Hodně na sobě pracuje a postupně se posouvá. V mých očích je černým koněm šampionátu tahačů 2021,“ dodal.

Zdroj a úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0