Buggyra vstoupí do evropských NASCAR. Tento týden testovala ve Francii

Stáj Buggyra si v příští sezoně odbude svou premiéru v šampionátu NASCAR Whelen Euro Series. S vozem této série již tým absolvoval dvoudenní testování ve francouzském Fontenay-le-Comte, kterého se zúčastnili Aliyyah Kolocová a Téo Calvet.

Tým Buggyra rozšíří příští rok své aktivity na poli motoristického sportu. Stáj si totiž odbude svou premiérovou sezonu v evropském seriálu závodů NASCAR, který nese název NASCAR Whelen Euro Series.

"V okamžiku, kdy se naskytla možnost další aktivity, jsme se rozhodli do toho jít. Evropský NASCAR se rovná prestižní sérii s napojením přímo na americkou sérii, která může sloužit jako vzor toho, kterak propojit show s byznysem," říká šéf stáje Martin Koloc.

Testování ve Francii

Techniku, se kterou se v evropských NASCAR závodí, si Buggyra vyzkoušela již během tohoto týdne. Stalo se tak na trati ve francouzském Fontenay-le-Comte, kde absolvovala dvoudenní testování. Za volant zde původně měla usednout dvojčata Aliyyah a Yasmeen Kolocovy. Yasmeen se ale kvůli potížím se zády nakonec testu zúčastnit nemohla a zaskočil za ni Téo Calvet.

Tým na svých sociálních sítích shrnul testy takto: "Zkusili si (Kolocová a Calvet - pozn. red.) různá nastavení, což bylo super a dohromady za oba dny najeli kolem 730 kilometrů. Pochvalovali si rychlost, sílu i podobnost s tahači, co se stylu řízení týče. Jejich časy byly docela blízko traťovému rekordu a Aliyyah byla dokonce o jednu desetinu napřed před Téem. Oba odvedli skvělou práci."

Pro Aliyyah Kolocovou nešlo tento týden o první svezení s vozem evropského šampionátu NASCAR. V září už totiž zasáhla do podniku NASCAR Whelen Euro Series v chorvatském Grobniku v rámci kategorie Club Challenge, jejíž závody se konají jako jízda pravidelnosti. Kromě Aliyyah tehdy do podniku nastoupila i Yasmeen Kolocová. Obě hájily barvy italského týmu Caal Racing.

Zatím nebylo oficiálně potvrzeno, s jakou jezdeckou sestavou příští rok Buggyra v šampionátu nastoupí nebo ve které kategorii se představí. Téo Calvet po skončení testů naznačil, že by i jeho lákalo si jednou v této sérii zazávodit. "Byla to úžasná zkušenost, jízdu s takovým velkým autem jsem si moc užil. Možná budoucí projekt," uvedl Francouz.

Českou stopu můžeme v evropských závodech vozů NASCAR vídat již od roku 2015 díky Martinu Doubkovi. Letos se závodník z Litomyšle stal šampionem kategorie EuroNASCAR 2.


Úvodní foto: Buggyra Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.