Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC

Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing už ví, kde bude příští rok v šampionátu FIA ETRC závodit. Pořadatelé série totiž představili kalendář pro rok 2021.

Calvet zahájil virtuální ETRC pódiem
Lacka v sobotu připravila o vítězství penalizace
Buggyra si ze Slovenska odváží dvě pódia

V letošním ročníku FIA ETRC došlo kvůli situaci ohledně koronaviru ke zrušení několika podniků. Nakonec se uskutečnily pouze dva závodní víkendy (v Mostě a na Hungaroringu) a pořadatelé se nakonec rozhodli nevyhlašovat šampiony. Nyní byl představen kalendář pro ročník 2021. Jeho součástí je celkem sedm podniků.

Sezonu odstartuje v květnu podnik v italském Misanu. Následovat bude přesun na maďarský Hungaroring, kde se bude závodit v červnu. Třetí podnik sezony se uskuteční během července na německém okruhu Nürburgring.

Čtvrté klání sezony 2020 pak pravděpodobně představuje nejatraktivnější položku v kalendáři pro české fanoušky. Jeho dějištěm totiž bude Autodrom Most. Na severozápad Čech šampionát zavítá během posledního srpnového víkendu.

Po mosteckém podniku budou následovat poslední tři závodní víkendy. Ty se pojedou v belgickém Zolderu, francouzském Le Mans (oba v září) a španělské Jaramě. Tam sezona vyvrcholí v říjnu.

Ani příští rok nebude v kalendáři chybět Autodrom Most. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

„Po náročném roce 2020 jsme velice šťastní, že se naši pořadatelé závodů zavázali k uspořádání podniku v příští sezoně,“ uvedl generální ředitel Evropské asociace závodů tahačů Rolf Weiner.

„S organizátory jednotlivých podniků úzce spolupracujeme na dalších vylepšeních našeho stávajícího koronavirového protokolu, který se během dvou závodních víkendů v roce 2020 osvědčil, abychom mohli zpět na trati přivítat naše fanoušky, partnery a zvláště průmysl a předvést všem skvělou podívanou,“ dodal.

Letos v šampionátu již tradičně účinkovala stáj Buggyra Zero Mileage Racing. Ta dosáhla celkem na dvě vítězství, o které se postaral Adam Lacko. Nebýt rozhodnutí pořadatelů o nevyhlašování celkového pořadí, stal by se český jezdec se ztrátou šesti bodů na Norberta Kisse vicemistrem. Pokud jde o Lackovi týmové kolegy, Téo Calvet by skončil osmý a Aliyyah Kolocová třináctá.

V hodnocení Goodyear Cupu by skončil Calvet druhý a Kolocová pátá. V týmovém hodnocení by z toho bylo pro Buggyru Zero Mileage Racing druhé místo.

Kalendář FIA ETRC pro sezonu 2021:

1. Misano (Itálie) 22.-23.5.
2. Hungaroring (Maďarsko) 12.-13.6.
3. Nürburgring (Německo) 17.-18.7.
4. Most (Česká republika) 28.-29.8.
5. Zolder (Belgie) 11.-12.9.
6. Le Mans (Francie) 25.-26.9.
7. Jarama (Španělsko) 2.-3.10.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0