Buggyře se na Nürburgringu kvalifikace nevydařila

Buggyře se na Nürburgringu kvalifikace nevydařila

První kvalifikační klání se na Nürburgringu týmu Buggyra bohužel nevydařilo. Zatímco Adam Lacko zajel 7. čas, Oly Janes se umístil na 16. pozici. Dru

Král okruhovým králem sezony 2019
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Lacko se na pódiu ukázal i v neděli

První kvalifikační klání se na Nürburgringu týmu Buggyra bohužel nevydařilo. Zatímco Adam Lacko zajel 7. čas, Oly Janes se umístil na 16. pozici. Druhý český zástupce Frankie Vojtíšek obsadil poslední 25. místo.

Čtvrtým podnikem pokračuje o víkendu letošní sezona ETRC. Šampionát tentokrát zavítá na okruh Nürburgring.

České stáji Buggyra se ale vstup do německého víkendu příliš nevyvedl. Adam Lacko totiž skončil v úvodním kvalifikačním klání víkendu pouze na 7. místě, když si v rozhodujícím superpole připsal čas v hodnotě 1:55,835 a do zítřejšího prvního závodu tak odstartuje až ze čtvrté řady.

Adamův stájový kolega Oly Janes se pak nevešel ani do elitní desítky, když se s časem 1:58,209 kvalifikoval na 16. příčce. V rámci Grammer Cupu Britovi tento výkon stačil na 4. místo, když v tomto hodnocení nestačil na vítěze Luise Recuenca, druhého Thomase Robineaua a třetího Téa Calveta.

Na Nürburgringu ovšem nemá Česká republika zastoupení pouze díky Buggyře a Adamu Lackovi. Ve startovní listině totiž najdeme rovněž jméno Frankieho Vojtíška, pro kterého se jedná o první letošní start v šampionátu.

Ani v jeho případě ovšem neodstartoval víkend ideálně, když s časem 2:56,660 nesplnil stejně jako Frank Conti s Jennifer Janiec kvalifikační limit a skončil na poslední 25. příčce. Start do závodu mu ale stejně jako zbylým dvěma jmenovaným bude umožněn.

Kvalifikačním triumfem potěšil domácí fanoušky prozatímní dominant letošní sezony Jochen Hahn. Druhou pozici obsadil Antonio Albacete a na třetím místě skončil Sascha Lenz.

kompletní výsledky kvalifikace

První závod startuje zítra v 11:05 a druhé víkendové klání je na programu od 14:55. Přímý přenos z obou jízd můžete sledovat na Sport 5.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0