Button odchází z WEC, u SMP Racing ho nahradí Vandoorne

Button odchází z WEC, u SMP Racing ho nahradí Vandoorne

Bývalý mistr světa Formule 1 z roku 2009 se rozhodl předčasně ukončit své angažmá u stáje SMP Racing a odejít ze super sezóny FIA WEC 2018/19. Kompli

Porsche nastoupí v Le Mans v retro stylu
24h Le Mans – V první kvalifikaci vládl Nakadžima
Nový Vantage má podle Adama obrovský potenciál

Bývalý mistr světa Formule 1 z roku 2009 se rozhodl předčasně ukončit své angažmá u stáje SMP Racing a odejít ze super sezóny FIA WEC 2018/19. Komplikací byly nejen závody Super GT, ale také dominance Toyoty a zároveň by se rád věnoval své rodině. Nahradí ho bývalý kolega od McLarenu Stoffel Vandoorne.

Button už od začátku super sezóny věděl, že se řady podniku nezúčastní kvůli závazkům v japonské sérii Super GT. Nyní už se ani podruhé neobjeví v Le Mans, Britský závodník se chce více věnovat své těhotné snoubence a také se mu snadno nehledá motivace vzhledem k neporazitelnosti Tototy.

„Rozhodl jsem se opustit WEC ještě před Le Mans 2019. Velice jsme si užil závodění za SMP Racing a že se nám podařilo se společně dostat také na pódium. Teď chci ale spíše trávit čas doma se svou těhotnou snoubenkou než dva týdny v Le Mans. O to jednodušší mé rozhodnutí to je, když vidím neporazitelnost Toyoty,“ řekl Button.

Jeho místo v posádce vozu BR1 AER číslo 11 v barvách SMP Racing zastoupí Stoffel Vandoorne, který usedne po boku Vitalije Petrova a Mikajla Alešina. Belgičan se ve voze poprvé představí už v rámci šestihodinovky v belgickém Spa-Francorchamps.

Původně měl tým SMP Racing tuto sedačku nabídnout Brendonu Hartleymu, který však odmítl. Spekuluje se, že Hartley se poohlíží po rezervní roli u Toyoty v LMP1. Ta by pro něj mohla být o to zajímavější, když se Fernando Alonso rozhodne nepokračovat ve WEC a u Toyoty se tím volná závodní sedačka.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0