Byl představen kalendář pro nadcházející ročník FIM EWC

Byl představen kalendář pro nadcházející ročník FIM EWC

Pořadatelé vytrvalostního motocyklového šampionátu FIM EWC odhalili kalendář pro sezonu 2021. Čítá pět podniků včetně dvacetičtyřhodinového závodu v Le Mans.

Fantastické 5. místo pro Karla Haniku v trénincích
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další
Hanika odstartuje třiadvacátý

V úterý byl představen kalendář pro příští ročník Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech silničních motocyklů FIM EWC. Na jezdce čeká během sezony 2021 celkem pět závodních víkendů.

První podnik se uskuteční v dubnu. Bude jím dvacetičtyřhodinový závod v Le Mans. Následovat budou dvě osmihodinovky, které se do kalendáře vrací poté, co byly během minulé sezony kvůli koronaviru zrušeny. V květnu se pojede v Oscherslebenu a v červenci v Suzuce. V září čeká na jezdce druhé čtyřiadvacetihodinové klání. Tím bude podnik Bol d´Or v Le Castelletu. Stejně jako v minulé sezoně bude dějištěm finálového závodu portugalský Estoril. Tam se pojede v říjnu na dvanáct hodin.

Hanikova zlatá tečka za vytrvalostní sezonou

Součástí kalendáře již nebude osmihodinový závod v Sepangu. Na okruhu ležícím nedaleko hlavního města Malajsie Kuala Lumpuru šampionát absolvoval v prosinci roku 2019 premiéru.

Během sezony 2019/2020 účinkovali ve FIM EWC čtyři čeští jezdci – Karel Hanika, Ondřej Ježek, Karel Pešek a Dominik Jůda. Nejvíce o sobě dal vědět Hanika, který se při osmihodinovce v Sepangu a dvanáctihodinovce v Estorilu radoval v barvách stáje YART Yamaha z vítězství. Celkově se umístil spolu se svými parťáky Marvinem Fritzem a Niccolem Canepou na celkové druhé příčce. Již bylo potvrzeno, že za YART Yamahu bude Hanika závodit také v příští sezoně.

Hanika pokračuje u YART Yamahy

Kalendář FIM EWC pro sezonu 2021:

Pořadí podniku Podnik Termín
1. 24 hodin Motos v Le Mans (Francie) 17.-18. dubna
2. 8 hodin v Oscherslebenu (Německo) 23. května
3. 8 hodin v Suzuce (Japonsko) 18. července
4. Bol d´Or v Le Castelletu (Francie) 18.-19. září
5. 12 hodin v Estorilu (Portugalsko) 16. října

Zdroj a úvodní foto: FIM EWC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0