Byla to moje chyba, říká Knopp o incidentu ve čtvrtém závodě

Byla to moje chyba, říká Knopp o incidentu ve čtvrtém závodě

Josef Knopp bere na sebe vinu za incident, který mu zkomplikoval život během čtvrtého víkendového klání F4 SAE v Dubaji.

Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji
Chovanec s Knoppem v sobotu velkou příležitost nevyužili

Během uplynulého víkendu absolvoval Josef Knopp své druhé vystoupení na formulové scéně. Stalo se tak během předposledního podniku letošního ročníku F4 SAE na okruhu v Dubaji.

V nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů se jezdci stáje BWT Mücke Motorsport podařilo nejvíce zazářit ve třetí jízdě, kterou dokončil na páté příčce a vylepšil tak své dosavadní výsledkové maximum. Spokojenost mohla u českého závodníka panovat také po úvodním klání, kde byl klasifikován jako šestý.

Víkend mu ovšem nachystal také méně příjemné momenty. Stalo se tak ve druhém a čtvrtém závodě. Zatímco v prvním případě startoval z pole position, do závěrečné bitvy vyrážel jako druhý. Ani jednu z těchto slibných pozic ale využít nedokázal.

Druhý závod pro něj skončil již v úvodu po kolizi s Nicem Göhlerem. Ve čtvrté jízdě se pak musel vypořádat s kolizí během fáze zpomalovacího vozu nebo také s tímto incidentem související desetisekundovou penalizací a obsadil až osmou příčku.

„Ve druhém závodě jsem špatně pustil spojku a zhasl mi motor. Jezdec za mnou se již bohužel nestačil vyhnout. Ve čtvrté jízdě se mi pak nepodařilo odstartovat zrovna nejlépe. Později jsem navíc ztratil spoustu pozic poté, co jsem byl ve snaze vyhnout se kolizi nucen opustit ideální stopu. Následně jsem začal soupeře stahovat. V poslední zatáčce druhého kola byla ale vyhlášena fáze safety caru. Jezdci přede mnou tedy zničehonic zabrzdili. Já jsem bohužel nestihl zareagovat a po nárazu do pilota přede mnou jsem ztratil přední přítlačné křídlo,“ uvedl Knopp.

„Musel jsem tedy zajet do boxů pro nové a se ztrátou 28 sekund jsem se propadl na 10. místo. Sám jsem nepochopil, jak naštvaný jsem byl a dokázal dojet skupinu začínající třetím místem. V každém kole jsem zajížděl nejrychlejší časy ze všech závodníků. Nakonec jsem to dotáhl na sedmou pozici, nicméně jsem poté za kontakt během safety caru obdržel penalizaci deseti sekund a propadl se na osmou příčku. Byla to moje chyba. Moje zkušenosti a reflexy zkrátka ještě nejsou v této kategorii tak dobré.“

Poslední podnik sezony se uskuteční 6.-7. března. Opět se bude závodit v Dubaji a Josef do víkendu vstoupí se 33 body jako desátý muž průběžného pořadí.

zdroj titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0