Byla to těžká sezona, říká Ptáček

Byla to těžká sezona, říká Ptáček

U Petra Ptáčka spokojenost s letošní sezonou nepanuje. Současně ji ale vnímá jako neocenitelnou zkušenost do budoucna.

Ptáček v neděli další pódia nepřidal
Ptáček získal ve druhém závodě víkendu další pódium
Petr Ptáček si bere z působení v TRS pozitiva

Podnikem na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu uzavřel Petr Ptáček během minulého víkendu svou druhou sezonu v Eurocupu formule Renault. Zatímco při svém premiérovém ročníku 2019, který absolvoval u stáje Bhaitech, se dvakrát podíval na stupně vítězů a celkově obsadil osmou příčku, letošek už byl v jeho podání méně vydařený. V šampionátu se umístil jako čtrnáctý bez umístění na stupních vítězů.

Není tedy divu, že se svým letošním účinkováním nebyl Petr příliš spokojen: „Byl to vážně těžký rok a vrcholné tempo, které jsem ukázal v loňském roce a také na začátku letošního roku v Toyota Racing Series, bylo velmi těžké naleznout znovu. Očekával jsem, že to bude hodně jiné. Chci vítězit pokaždé, když jsem na dráze a pokud se nemohu do takové pozice dostat nemohu, ať už z jakéhokoli důvodu, je to těžké,“ řekl pražský rodák.

Letošní sezona Eurocupu formule Renault skončila pro Petra Ptáčka čtrnáctým místem. Foto: Oficiální web Petra Ptáčka

Na letošní sezoně Eurocupu formule Renault, v níž závodil za stáje R-ace GP a MP Motorsport, ale Ptáček nenachází jenom negativa: „V této sezoně jsem se rozhodně hodně naučil a vím, že to bude neocenitelná zkušenost na mé cestě v motorsportu. Každý jezdec čelí nějakým těžkým momentům. Důležité je, jak na to zareagujete. Mám motivaci být v dalších letech lepší a silnější, a to jak jako jezdec, tak jako člověk,“ dodal.

Svého nejlepšího výsledku letos Ptáček dosáhl v prvním závodě říjnového podniku na okruhu Zandvoort. Do jeho cíle dojel jako čtvrtý.

Titulní fotografie: Oficiální stránky Petra Ptáčka

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0