Bylo to jako demoliční derby, říká Makeš

Bylo to jako demoliční derby, říká Makeš

Michalu Makešovi připomínal úvodní podnik eSports WTCR na Hungaroringu spíše demoliční derby a je rád, že se mu podařilo dokončit oba závody.

Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi
Úvodní podnik eSports WTCR s Honzíkem a Galášem
Kubovský cítí, že měl v Ning-po na vítězství

S výjimkou Jáchyma Galáše mohli čeští fanoušci během úvodního podniku eSports WTCR na Hungaroringu držet palce rovněž Michalu Makešovi. Dvojnásobný šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio sice v kvalifikaci obsadil nepostupové 100. místo, poté se však řada jezdců rozhodla nenastoupit a i on tak dostal možnost závodit, když stejně jako Galáš nastoupil na serveru 3.

První závod skončil pro letošního nováčka TCR Eastern Europe 11. příčkou. Ve druhé jízdě si pak dokázal polepšit a cílem projel jako devátý. Se svým účinkováním ovšem příliš spokojen nebyl a uvedl, že mu podnik připomínal spíše demoliční derby než závodění.

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

„Moc spokojený nejsem. Během bojů o startovní pozice mi byla kvůli překračování traťových limitů smazána dvě rychlá kola a musel jsem tedy začínat až ze 13. místa, což se ukázalo jako velký problém. Nicméně jsem rád, že se mi oba závody podařilo dokončit, jelikož se jednalo spíše o demoliční derby. Několikrát jsem málem skončil ve zdi, jelikož za kolize se nerozdávaly žádné penalizace,“ uvedl Makeš, který doufá, že během dalšího podniku se již budou incidenty trestat přísněji.

„Na Slovakia Ring se těším stejně jako na Hungaroring. Doufám ale, že se budou za kolize udělovat nějaké penalizace nebo alespoň bude po kontaktech docházet k většímu poškození. Jinak to bude opět velmi zajímavé (směje se).“

Kvalifikace pro závody na Slovakia Ringu probíhají od 31. března a skončí 14. dubna.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0