Calvet přidal v Misanu další dvě virtuální pódia

Calvet přidal v Misanu další dvě virtuální pódia

Jezdci stáje Buggyra Téu Calvetovi se během druhého podniku virtuálního seriálu Mistrovství Evropy v závodech tahačů podařilo zaznamenat další dvě pódiová umístění. Zatímco úvodní jízda pro něj skončila třetím místem, ze druhého závodu si odnesl stříbro.

Lacko v sobotu v Le Mans vybojoval bronz. Janes stále lídrem Grammer Cupu!
Calvet i nadále zůstává třetí v ETRC Digital Racing Challenge
Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC

V neděli pokračoval druhým podnikem virtuální šampionát ETRC. Tentokrát se závodilo na okruhu v italském Misanu. Ve startovní listině opět nechyběla česká stáj Buggyra, která znovu vyrukovala do boje s trojicí Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Kolocová.

Z úvodního podniku, který se uskutečnil o dva týdny dříve na Hungaroringu, si roudnický tým odnesl jedno umístění na stupních vítězů. O to se postaral Calvet, který si připsal ve druhém víkendovém závodě stříbrný úspěch. A ve sběru pódiových pozic pokračoval Francouz i v Misanu.

Calvet zahájil virtuální ETRC pódiem

Že by se mohlo pro Calveta jednat o vydařený podnik, naznačila již kvalifikace. V ní si totiž pro start úvodního závodu vyjel třetí místo. Během úvodních metrů se mu pak navíc podařilo pokořit Saschu Lenze a poté figuroval na druhé příčce.

Německý závodník se ale později dokázal před jezdce Buggyry vrátit zpět. Calvet tak nakonec proťal cílovou pásku jako třetí. Kromě jeho a Lenze skončil mezi nejlepšími třemi také Norbert Kiss, který si dojel pro vítězství.

Co se týče zbývajících dvou reprezentantů českého týmu, Adam Lacko byl klasifikován na šestém místě, které mu patřilo i na startu. Aliyyah Kolocová zahajovala závod ze sedmé pozice a umístila se na osmé příčce. Těmito výsledky si oba zajistili slibnou startovní pozici pro druhý závod, na jehož roštu došlo k otočení nejlepší osmičky z úvodního klání. Zatímco Kolocová se postavila na pole position, Lackovi připadlo třetí místo. Calvet vyrážel ze šesté příčky.

Úvod poslední jízdy ale Francouzovi mnoho důvodů k úsměvu neposkytl. Ihned po startu se totiž připletl do hromadné kolize, po které skončil mimo trať a propadl se až na chvost výsledkové listiny.

Kolocová a Lacko zažili lepší začátek. Zatímco dcera šéfa stáje Martina Koloce si udržela první místo, Lacko využil potíží dalšího účastníka postartovního incidentu Antonia Albaceteho a posunul se na druhou příčku.

Na konci prvního okruhu se ale ocitla v úzkých také Aliyyah. Ta totiž vyjela z dráhy a i ona tak putovala do spodních pater pole. První místo po těchto potížích připadlo Lackovi.

Zanedlouho byl ovšem závod přerušen. Albaceteho tahač totiž po problémech na začátku zůstal stát na cílové rovince a kvůli serverovým potížím jej nebylo možné odklidit.

Při restartu se jezdci seřadili podle původní podoby roštu, což hrálo do karet Kolocové s Calvetem, kteří tak dostali druhou šanci. Lackovi se naopak červené vlajky příliš nehodily, neboť zamířil z čela zpět na třetí místo.

Šampion z roku 2017 se ale s tímto stavem nechtěl spokojit a po vydařeném startu nejenže pokořil Albaceteho, ale rovněž sváděl s Kolocovou boj o vedení. Vzápětí se ale jeho tahač rozvlnil, což mělo za následek propad pořadím.

Odsunuta ale byla brzy i Kolocová. Té nejprve sebral vedení Jamie Anderson a ještě během úvodního okruhu ji poté překonali také Anthony Janiec, Antonio Albacete a Téo Calvet, který se tímto předjetím posunul na čtvrté místo a stal se tak nejvýše umístěným jezdcem Buggyry. Ve druhém kole již navíc Calvet figuroval na pódiových pozicích. Zdolal totiž Albaceteho a dostal se na třetí příčku.

O bronzové umístění sice později přišel, když podlehl Norbertu Kissovi, přesto ale mohl v cíli slavit druhý pódiový výsledek víkendu. V předposledním kole se totiž vrátil na třetí místo poté, co si připsal skalp svého krajana Janieca. V závěrečném okruhu pak ještě nebezpečně dotíral na Kisse, recept na něj ale najít nedokázal.

Nakonec z toho ale stříbro přeci jen bylo. Původně vítězný Jamie Anderson totiž obdržel po skončení závodu penalizaci za zkrácení tratě a v konečných výsledcích se propadl na páté místo. Calvet tak skončil druhý za Norbertem Kissem, který vyhrál i čtvrtý závod sezony a ve virtuálním ETRC tak zatím nenašel přemožitele. Aliyyah Kolocová byla nakonec klasifikována jako šestá. Adam Lacko figuroval ve finální podobě výsledkové listiny na devátém místě.

Třetí podnik seriálu je na programu 21. června. Závodit se bude na Slovakia Ringu.

výsledky prvního závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, TRT Revesz, MAN) 14 kol, 2. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, MAN) +2,823, 3. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) +6,610… 6. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +45,738, 8. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +53,558.

výsledky druhého závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, TRT Revesz, MAN) 14 kol, 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner) +1,546, 3. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, MAN) +9,169… 6. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +39,744, 9. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner) +57,790.

zdroj titulní fotografie: Buggyra Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0