Calvet si v sobotu připsal dva triumfy

Podnik francouzského šampionátu tahačů na okruhu Charade nemohl začít pro jezdce stáje Buggyra Zero Mileage Racing Téa Calveta lépe. Zvítězil totiž v obou sobotních závodech. Aliyyah Kolocová brala pátou a čtvrtou příčku.

Na okruhu Charade se tento víkend koná první letošní podnik francouzského šampionátu v závodech tahačů. V tomto kalendářním roce sice seriál závodí poprvé, ve skutečnosti ale jde o druhý závodní víkend sezony. Do šampionátu se totiž započítávalo i loňské klání v Nogaru.

V šampionátu letos budeme vídat také stáj Buggyra Zero Milegae Racing s dvojicí Téo Calvet a Aliyyah Kolocová, kteří budou tuto sérii kombinovat s evropským šampionátem tahačů. Calvetovi se vstup do podniku na okruhu Charade vydařil, když v pátek zajel nejrychlejší čas soukromých testů. A na podobné vlně pokračoval i v sobotu, kdy byla na programu dvojice volných tréninků, první kvalifikace a úvodní dva závody.

První volný trénink sice ještě skončil pro Calveta šestým časem, pak už ale kraloval. Poté, co zajel nejrychlejší čas ve druhém volném tréninku a kvalifikaci, triumfoval i v úvodním závodě víkendu. V něm strávil po startu z pole position v čele celý závod.

Calveta nezastavilo ani zhruba hodinové přerušení, které přišlo již ve druhém kole kvůli havárii Martiala Defayeho, na jehož tahači Renault došlo k technickým problémům. Po celý závod byl Calvetovi vyrovnaným soupeřem jeho krajan Anthony Janiec, který na něj neustále vyvíjel tlak. Předjet ho ale nedokázal a jeho ztráta v cíli činila 763 tisícin sekundy.

Do druhého závodu startovala první šestka z úvodní jízdy v obráceném pořadí a Calvetovi tak připadlo šesté místo. Brzy se ale dostal do vedení a i v tomto případě triumfoval.

Téo Calvet vyhrál oba sobotní závody. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Aliyyah Kolocová skončila v kvalifikaci na páté pozici a stejného umístění dosáhla také v prvním závodě. Do druhé jízdy tak vyrážela ze druhé příčky. V cíli z toho bylo čtvrté místo. V obou závodech se Kolocové podařilo ovládnout hodnocení žen, kde byla její jedinou soupeřkou Jennifer Janiecová. V prvním závodě se Kolocová radovala i z vítězství mezi mladými nadějemi. Ve druhém závodě obsadila v této klasifikaci stříbrnou příčku, když nestačila na Ivana Rodriguese.

V neděli je na programu warm-up (8:00), druhá kvalifikace (9:55), soutěž mechaniků (11:30), třetí závod (13:55) a čtvrtý závod (16:20).

Výsledky prvního závodu: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 11 kol, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) +0,763, 3. Thomas Robineau (Francie, Team Robineau, MAN TGX) +13,050… 5. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) +17,465.

Výsledky druhého závodu: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 11 kol, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) +5,912, 3. Ivan Rodrigues (Portugalsko, Team Luxosport, MAN TGS) +23,447… 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) +27,792.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 89 bodů, 2. Anthony Janiec (Francie, Team Lion Truck Racing, MAN TGS) 72 bodů, 3. Thomas Robineau (Francie, Team Robineau, MAN TGX) 71 bodů… 4. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 59 bodů.

Úvodní foto: Buggyra Zero Mileage Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.