Calvet zahájil virtuální ETRC pódiem

Calvet zahájil virtuální ETRC pódiem

Jezdci stáje Buggyra Téu Calvetovi se v úvodním podniku ETRC Digital Racing Challenge na Hungaroringu podařilo vybojovat pódiový výsledek. Ve druhé jízdě byl totiž klasifikován jako druhý.

Calvet našel recept na Kisse a získal první vítězství pro Buggyru!
Lacko vybojoval před domácím publikem vítězství
Lacko si i přes zdravotní peripetie odváží z Misana důležité body!

Během uplynulého víkendu vstoupilo na scénu virtuálního závodění také Mistrovství Evropy tahačů, které se rozhodlo na platformě Assetto Corsa uspořádat osmidílný šampionát. Premiérový podnik byl na programu v neděli na maďarském Hungaroringu. V jeho jedenáctičlenné startovní listině měla zastoupení mimo jiné i stáj Buggyra. Roudnickou ekipu reprezentovala trojice, která letos bude její barvy hájit také v reálných závodech ETRC – Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Kolocová.

Kvalifikace, v níž si na konto připsalo měřený čas celkem devět jezdců, vyšla ze závodníků českého týmu nejlépe Calvetovi. Francouz obsadil šestou příčku. Lacko skončil sedmý a Kolocová osmá.

Svou startovní pozici udržel Calvet také v úvodním kole první jízdy. Aliyyah Kolocová si naopak v porovnání se startovním roštem o jednu příčku polepšila a do druhého kola najížděla jako sedmá. Adamu Lackovi se ovšem vstup do závodu nevydařil. Hned v první zatáčce se totiž ocitl v hodinách a následoval propad na desáté místo.

Z chvostu elitní desítky se ale odlepil hned v nadcházejícím okruhu. Během něj si totiž poradil s Clemensem Heckerem a v tu chvíli mu tak patřila devátá pozice.

Po posunu výše toužil také šestý Calvet, který bavil diváky soubojem s Antoniem Albacetem. Bitvu proti trojnásobnému šampionovi z let 2005, 2006 a 2010 definitivně vyhrál ve čtvrtém kole a posunul se tak na páté místo. Ve stejném okruhu putovala pořadím také Kolocová, bohužel však směrem dolů. Jamiem Andersonem byla odsunuta na osmou pozici.

A v nadcházejícím kole její propad pokračoval. Tentokrát si skalp Kolocové připsal stájový kolega Lacko. Při souboji došlo ke kontaktu, po kterém Aliyyah vycestovala z dráhy ven.

V šestém kole se ale jak Lacko, tak Kolocová posunuli o jednu příčku nahoru. Anderson, který do té doby kroužil po okruhu jako sedmý, se totiž odebral ke svým mechanikům.

Další pozici poté oba vydělali v sedmém okruhu, kdy čtvrtý José Eduardo Rodrigues učinil totéž, co kolo před ním Anderson. Portugalcova návštěva boxové uličky ale přišla vhod také Calvetovi, kterému tak bylo umožněno převzít čtvrté místo. Zde poté vydržel až do cíle a získal pomyslnou bramborovou medaili. V sedmém kole nabytou pozici již nepustil z rukou ani Lacko, který tak byl odmávnut jako šestý. O Kolocové ovšem to samé říct nemůžeme, neboť v závěrečném 11. okruhu se před ní dokázal vrátit Rodrigues a skončila tak na osmé pozici.

Tato ztráta ji ale nemusela mrzet zas tak moc, neboť díky osmému místu mohla do druhého závodu odstartovat z pole position. Slibné vyhlídky mohl mít na startu také třetí Lacko. Calvetovi patřila pátá příčka.

V úvodních metrech sice byla Kolocová přesprintována Rodriguesem, ten však byl v první zatáčce příliš široký a byla to tak česká závodnice, komu patřilo na výjezdu z úvodní zatáčky první místo. Tahač Buggyry jsme navíc mohli registrovat i na druhém místě, kam se protáhl Calvet. Lacko byl bohužel stejně jako několik dalších závodníků v první zatáčce dlouhý a propadl se až na sedmou příčku.

Ve druhé zatáčce se však Adam dostal před Andersona, Rodriguese a Albaceteho, kteří chybovali. O pár metrů později se navíc ocitl mimo trať Sascha Lenz a Lacko se posunul na třetí místo. Buggyra tak najednou měla ve svém držení kompletní stupně vítězů.

Zveřejnil(a) T Sport Bernau dne Neděle 24. května 2020

 

Bohužel pro české barvy ale ne na dlouho. Vzápětí totiž odstartoval pád vedoucí Kolocové, která nejprve klesla za Calveta s Lackem a poté se dostala do křížku s Andersonem. Incident s britským jezdcem ji srazil až na osmou pozici.

Lídr závodu se ale měnil během úvodního okruhu ještě jednou. Lackovi se totiž podařilo pokořit Calveta a do druhého kola tak najížděl ve vedení.

Francouz však nesložil zbraně a během tohoto okruhu si vzal od svého týmového kolegy první místo zpět. Kolocová zase postoupila na sedmou pozici poté, co předjela Heckera.

Ve třetím kole byl Lacko vystrnaděn z pódiových příček. Rodáka z Čeladné nejprve pokořil Kiss, poté také Albacete a nakonec i Janiec s Rodriguesem. Adam tak najednou figuroval na šestém místě.

Během čtvrtého okruhu ztratila pozici i Kolocová, která se stala kořistí Lenze. V pátém kole si pak Němec smlsnul rovněž na Lackovi. To už se ale účinkování Lacka i Kolocové naneštěstí blížilo ke konci.  V sedmém kole totiž oběma došlo palivo.

Stáj z Roudnice nad Labem ale i nadále mohla pomýšlet na dobrý výsledek díky Calvetovi, který stále vedl. Rozhodně ale nemohl být v klidu. Brousil si na něj totiž zuby Kiss, který se po startu z osmého místa propracoval až na druhou příčku. A v devátém okruhu Calvet snahám maďarského závodníka skutečně podlehl a propadl se za něj.

Norbert Kiss takes pole on home turf ahead of Sascha Lenz and José-Eduardo Rodrigues #ETRCDigital #RaceAtHome

Zveřejnil(a) FIA European Truck Racing Championship dne Neděle 24. května 2020

 

Také o druhou příčku ale ještě musel zabojovat. V posledním kole ji totiž musel bránit před Rodriguesem. Jejich souboje nakonec využil „třetí vzadu“ Sascha Lenz a byl to nakonec on, kdo projel cílem jako druhý. Nakonec se ale ze stříbra přeci jen radoval Francouz poté, co Lenz obdržel dvousekundový trest a spadl na třetí místo.

Druhý podnik je na programu 7. června v italském Misanu.

výsledky prvního závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész TRT, MAN), 2. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, MAN), 3. Anthony Janiec (Francie, Lion Truck Racing, MAN)… 4. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner), 6. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner), 8. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

výsledky druhého závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész TRT, MAN), 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner), 3. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, MAN)… DNF Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner), Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

titulní fotografie: Téo Calvet/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0