Čechům se v pátek na Hockenheimringu dařilo

Čechům se v pátek na Hockenheimringu dařilo

Německý Hockenheimring zažívá svou letošní závodní premiéru, kterou je závodní víkend nazvaný \"Hockenheim-Auftakt\". Tomuto \"slavnostnímu výkopu\" j

Skvelý Malchárek v Brands Hatch
Christian Malchárek sbíral další cenné zkušenosti v závodech NECu na Nürburgringu
Test v Mostě jako příprava na velké sezónní finále

Německý Hockenheimring zažívá svou letošní závodní premiéru, kterou je závodní víkend nazvaný \”Hockenheim-Auftakt\”. Tomuto \”slavnostnímu výkopu\” je přítomna také pětice českých jezdců (resp. 4 Češi a jeden Slovenský pilot), jenž závodí ve třech různých závodních sériích.

Tím prvním je Adam Kout, který si v den svých 23. narozenin dal dárek v podobě druhého nejlepšího času v kvalifikaci pro první závod evropských Superkártů. Ten má hodnotu 1:40.359 a vzhledem k tomu, že druhá kvalifikace je naplánována na zítřejší ráno (kdy si díky vlivům nízkých teplot dají očekávat pomalejší časy), lze předpokládat, že Kout bude do prvního závodu startovat z první řady.

Další dvě česká jména nalezneme v pohárovém klání Renault Clio Cupu Bohemia. Jsou jimi Tomáš Pekař a Lukáš Uxa. Oba zde startovali již v loňském roce a oba si dnes posunuli svá kvalifikační maxima. Pekař zajel v kvalifikaci čas 1:59.903 (loni 2:01.068) a do zítřejšího závodu odstartuje ze třetí řady. Uxa své maximum posunul na 2:02.499 (loni 2:04.070), což jej na roštu zařadí do dvanácté řady.

Poslední dva jezdce, Gabrielu Jílkovou a Christiana Malchárka, najdeme ve formulové sérii Formelfrei, za jejíž organizací stojí rakouský matador Franz Wöss. Tato série má prozatím odjet pouze volný trénink, ve kterém jezdci týmu Křenek Motorsport zajeli následující časy:

Christian Malchárek – Formula Renault 2.0 (2013)
6. místo – 1:40.749

Gabriela Jílková – Formula Renault 2.0 (2010)
8. místo – 1:42.461

CZO – Josef Hora
Foto: MS Kart

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0