Čepil je šestý v průběžném pořadí WSK Super Master Series

Čepil je šestý v průběžném pořadí WSK Super Master Series

Igor Čepil se po vydařeném druhém podniku WSK Super Master Series v Lonatu del Garda posunul na šesté místo průběžného pořadí kategorie OKJ.

Čepil s Knoppem absolvovali první den kvalifikačních jízd
Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil
Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Z úvodního podniku letošního ročníku WSK Super Master Series v Adrii odešel Igor Čepil s nulou. Druhý závodní víkend, který hostilo Lonato del Garda, již ale pro účastníka třídy OKJ dopadl o poznání lépe. Vybojoval v něm totiž vynikající třetí příčku. Kromě 30 bodů za bronz ve finálové jízdě si navíc odnesl také 40 bodů za vítězství v předfinálovém klání A a dalších osm příspěvků na své konto mu pak zajistila druhá příčka v kvalifikačních rozjížďkách.

Celkový zisk 79 bodů se pochopitelně projevil také na postavení pilota stáje KR Motorsport v průběžném pořadí. Zde se mu totiž po tomto počinu podařilo vyskočit až na šestou příčku.

V celkovém hodnocení třídy OKJ můžeme kromě Čepila registrovat také Petru Bábíčkovou. Závodnice týmu Skřivan Skylark´s se ovšem objevila pouze v úvodním klání sezony, ze kterého vyšla naprázdno a v kolonce počet bodů tak u jejího jména nalezneme nulu.

V kategorii Mini je na tom z Čechů nejlépe Jindřich Pešl, a to i přesto, že ke 24 bodům získaným v Adrii tento víkend další nepřidal. V šampionátu figuruje po dvou podnicích na 14. místě.

Zbylá šestice našich závodníků, která v letošním ročníku do této třídy zasáhla, zatím zůstává bez bodů. Patří do ní František Němec, Michael Hlaváček, Oliver Paločko, Vojtěch Tvarůžka, Alan Truksa a Jakub Kameník.

 

Skórovat se zatím nepodařilo ani Elišce a Tereze Bábíčkovým v OK, které ovšem zasáhly pouze do prvního letošního klání, a také Alexi Tlustému v KZ2. Sezona této kategorie odstartovala teprve tento víkend.

V Mini vede průběžné pořadí Gerasim Skulanov (188 bodů) před Dmitrijem Matvejevem (105 bodů) a Anatolijem Chavalkinem (101 bodů). OKJ vévodí Arvid Lindbald (149 bodů), kterého následují druhý Alfio Andrea Spina (115 bodů) se třetím Karolem Pasiewiczem (95 bodů). Na vrcholu celkového hodnocení OK se nachází Joe Turney (137 bodů). Na druhé příčce figuruje Pedro Hiltbrand (120 bodů) a na třetí Andrea Kimi Antonelli (92 bodů). Ve třídě KZ2 je na tom nejlépe Giuseppe Palomba (107 bodů). Druhé místo patří Alessandru Irlandovi (80 bodů) a i poslední příčka v nejlepší trojici patří italskému jezdci – Fabianu Federerovi (79 bodů).

kompletní průběžné pořadí Mini

kompletní průběžné pořadí OKJ

kompletní průběžné pořadí OK

kompletní průběžné pořadí KZ2

Sezona pokračuje 5.-8. března na International Circuit La Conca.

titulní fotografie: WSK Promotion/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0