Čepil s Knoppem bodovali ve finále WSK Euro Series

Čepil s Knoppem bodovali ve finále WSK Euro Series

Igor Čepil i Josef Knopp dokázali při posledním podniku letošní sezony WSK Euro Series v Adrii bodovat. V kategoriích Mini, OK a OKJ vyv

V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team
Ve WSK Final Cupu se z Čechů umístil nejvýše Čepil
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další

Igor Čepil i Josef Knopp dokázali při posledním podniku letošní sezony WSK Euro Series v Adrii bodovat.

V kategoriích Mini, OK a OKJ vyvrcholila o víkendu letošní sezona motokárového šampionátu WSK Euro Series. Stejně jako v případě třetího podniku v Lonatu o týden dříve se i na finálové čtvrté klání sešlo startovní pole v Itálii, tentokrát na okruhu Adria Kart Raceway.

Ve startovní listině se opět objevila dvojice jmen českých závodníků, když v kategorii OKJ znovu nastoupil Igor Čepil a ve třídě OK pak Josef Knopp.

V předchozím klání se oběma českým zástupcům podařilo postoupit až do finále. Nakonec to ale byl jenom Čepil, kdo opouštěl Lonato s bodovým ziskem, když vybojoval 3 body ve své předfinálové jízdě. Na závěr tohoto čtyřdílného seriálu se již ale rozrostlo konto obou našich závodníků.

V případě Igora Čepila se navíc jednalo o bodově nejbohatší víkend v sezoně. Kvalifikační jízdy třídy OKJ ovšem pilot italské stáje KR Motorsport zakončil s nulou, když obsadil 34. místo.

Poté však ve své předfinálové rozjížďce vybojoval 4 body za 13. pozici a s prázdnou nevyšel ani z finálové jízdy, kde se mezi 34 účastníky umístil na 18. místě znamenající další 3 body a celkový sedmibodový zisk za víkend.

Stejně jako v Čepilově případě nepřinesly kvalifikační rozjížďky body ani účastníkovi kategorie OK Josefu Knoppovi, který v nich obsadil 25. pozici. Nula navíc na Knoppově kontě zůstala i po předfinále, kde skončil na 20. příčce.

Tento výsledek ale poté zopakoval rovněž ve finále, kdy již je toto umístění ohodnoceno jedním bodem a pilot TB Racing Teamu tak z letošního ročníku WSK Euro Series s „čistým štítem“ nakonec neodchází.

Co se čelních příček týče, v OKJ se radoval Andrea Kimi Antonelli před druhým Thomasem Ten Brinkem a třetím Ugem Ugochukwem.

výsledky finále třídy OKJ

Antonelli se navíc v Adrii neradoval pouze z vítězství v závodě, ale také z titulu šampiona (386 bodů). Celkové druhé místo obsadil stejně jako v závodě Thomas Ten Brinke (286 bodů) a na třetí příčce končí Nikita Bedrin (197 bodů). Igor Čepil obsadil se 13 body 27.

konečné pořadí třídy OKJ

Vítězem závěrečného podniku se stal v kategorii OK Gabriele Mini, za nímž se umístili druhý Kirill Smal a třetí Dilano Van T Hoff.

Ze zisku titulu se ale radoval někdo jiný a to Lorenzo Travisanutto (302 bodů), který v Adrii skončil 4. Na celkovém druhém místě končí Dino Beganovic (241 bodů) a na třetím Dexter Patterson (199 bodů).

výsledky finále třídy OK

Z českých závodníků se v průběžném pořadí OK umístil nejlépe Sebastien Belhocine, který s 8 body obsadil 30. místo. Josef Knopp se s jedním bodem umístil jako 48.

konečné pořadí třídy OK

Hodnocení třídy Mini patřilo v závěrečném podniku sezony 2019 Dimitriji Matveevovi, kterého na pódium doprovodili druhý Rashid Al Dhaheri a třetí Kirill Kutskov.

výsledky finále třídy Mini

Byl to ale Al Dhaheri, kdo se ziskem 300 bodů slavil před druhým Williamem  Macintyrem (235 bodů) a třetím Douwem Dedeckerem (211 bodů).

konečné pořadí třídy Mini

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0