Čepil se v Genku radoval z pódia

Čepil se v Genku radoval z pódia

Igoru Čepilovi se podařilo během čtvrtého podniku německého motokárového šampionátu DKM získat pódiové umístění, když dojel do cíle prvního závodu tř

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali
V Genku bodoval i Javůrek
Bednář zažil v Genku pozitivní víkend

Igoru Čepilovi se podařilo během čtvrtého podniku německého motokárového šampionátu DKM získat pódiové umístění, když dojel do cíle prvního závodu třídy DJKM na 3. místě.

Čtvrtým podnikem pokračoval o víkendu německý motokárový šampionát DKM, který po úvodním klání v italském Lonatu tentokrát znovu vycestoval mimo území Německa a zamířil do belgického Genku.

Bohaté zastoupení měla v provincii Limburk Česká republika. Ve startovní listině podniku se totiž objevila hned sedmička jejích zástupců.

Nejúspěšněji naši zemi reprezentoval Igor Čepil v kategorii DJKM. Jezdci stáje CV Performance Group se totiž podařilo v prvním závodě dosáhnout pódiového úspěchu, když projel cílem jako 3. K umístění mezi elitním triem navíc nebyl daleko ani ve druhém víkendovém klání, v němž skončil jen těsně pod stupni vítězů a obsadil 4. příčku.

Igor Čepil v Genku zazářil.
foto: motokary.cz

Tyto výsledky ovšem Igorovi žádné body nepřinesly, neboť v Genku nastoupil bez nároku na jejich zisk. Česko se ale přeci jen radovat z bodů mohlo a to hned ve třech případech. Tím prvním byl Jan Bednář, který obsadil 13. místo v kategorii DSKC a to v kombinaci s 9. místem v předfinálové jízdě a 11. pozicí v kvalifikačních rozjížďkách znamenalo celkem 13 bodů.

Jan Bednář skončil v hodnocení DSKC na 13. místě.
foto: motokary.cz

Své konto se pak podařilo rozšířit i Jakubu Talašovi a Dominiku Javůrkovi v DSKM. První jmenovaný dokázal skórovat v obou závodech a za 13., resp. 11. příčku zaznamenal celkem 13 bodů. Javůrek pak bodoval pouze ve druhé jízdě, kde získal 3 body za 16. místo, přičemž úvodní klání pro něj skončilo odstoupením.

Jakub Talaš bodoval v obou belgických kláních.
foto: motokary.cz
Dominik Javůrek získal v Genku 3 body.
foto: motokary.cz

Trio českých zástupců se objevilo rovněž ve startovním poli třídy DKM. Zde ale bohužel k zisku bodů nedošlo ani v jednom případě. Zatímco Josef Knopp si ve dvojici závodů připsal 25., resp. 32. příčku a Sebastien Belhocine zaznamenal 32. pozici s 22. místem, pro Soňu Ptáčkovou skončilo účinkování v podniku již po kvalifikačních jízdách. V nich obsadila 41. místo.

V DKM se z vítězství radovali Hugo Sasse (1. závod) a Harry Thompson (2. závod), v DJKM opanoval obě jízdy Christian Ho, v DSKM si rozdělili prvenství Riccardo Longhi (1. jízda) se Stanem Pexem (2. závod), kategorie DSKC patřila Davidsi Trefilovsovi a ve třídě DEKM zvítězil v obou kláních Jasin Ferati.

Na čele jednotlivých šampionátů se před posledním podnikem nacházejí Hugo Sasse (DKM), Robert De Haan (DJKM), Stan Pex (DSKM), Valentino Fritsch (DSKC) a Luka Wlömer (DEKM).

Jde-li o české jezdce, v DKM se nacházi na 27. místě průběžného pořadí Sebastien Belhocine (3 body). V DSKM pak drží 15. příčku Jakub Talaš (40 bodů), 17. pozice patří Dominiku Javůrkovi (27 bodů) a na 25. místě figuruje Daniel Netiagovskii (2 body). V hodnocení DSKC se nachází na 14. pozici Jan Bednář (39 bodů).

kompletní výsledky a průběžné pořadí DKM

kompletní výsledky a průběžné pořadí DJKM

kompletní výsledky a průběžné pořadí DSKM

kompletní výsledky a průběžné pořadí DSKC

kompletní výsledky DEKM

kompletní průběžné pořadí DEKM

Finále sezony bude hostit 4.-6. října Ampfing.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0