Čepil se v Genku radoval z pódia

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali
Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu
V Genku bodoval i Javůrek

Igoru Čepilovi se podařilo během čtvrtého podniku německého motokárového šampionátu DKM získat pódiové umístění, když dojel do cíle prvního závodu třídy DJKM na 3. místě.

Čtvrtým podnikem pokračoval o víkendu německý motokárový šampionát DKM, který po úvodním klání v italském Lonatu tentokrát znovu vycestoval mimo území Německa a zamířil do belgického Genku.

Bohaté zastoupení měla v provincii Limburk Česká republika. Ve startovní listině podniku se totiž objevila hned sedmička jejích zástupců.

Nejúspěšněji naši zemi reprezentoval Igor Čepil v kategorii DJKM. Jezdci stáje CV Performance Group se totiž podařilo v prvním závodě dosáhnout pódiového úspěchu, když projel cílem jako 3. K umístění mezi elitním triem navíc nebyl daleko ani ve druhém víkendovém klání, v němž skončil jen těsně pod stupni vítězů a obsadil 4. příčku.

Igor Čepil v Genku zazářil.

Tyto výsledky ovšem Igorovi žádné body nepřinesly, neboť v Genku nastoupil bez nároku na jejich zisk. Česko se ale přeci jen radovat z bodů mohlo a to hned ve třech případech. Tím prvním byl Jan Bednář, který obsadil 13. místo v kategorii DSKC a to v kombinaci s 9. místem v předfinálové jízdě a 11. pozicí v kvalifikačních rozjížďkách znamenalo celkem 13 bodů.

Jan Bednář skončil v hodnocení DSKC na 13. místě.

Své konto se pak podařilo rozšířit i Jakubu Talašovi a Dominiku Javůrkovi v DSKM. První jmenovaný dokázal skórovat v obou závodech a za 13., resp. 11. příčku zaznamenal celkem 13 bodů. Javůrek pak bodoval pouze ve druhé jízdě, kde získal 3 body za 16. místo, přičemž úvodní klání pro něj skončilo odstoupením.

Jakub Talaš bodoval v obou belgických kláních.
Dominik Javůrek získal v Genku 3 body.

Trio českých zástupců se objevilo rovněž ve startovním poli třídy DKM. Zde ale bohužel k zisku bodů nedošlo ani v jednom případě. Zatímco Josef Knopp si ve dvojici závodů připsal 25., resp. 32. příčku a Sebastien Belhocine zaznamenal 32. pozici s 22. místem, pro Soňu Ptáčkovou skončilo účinkování v podniku již po kvalifikačních jízdách. V nich obsadila 41. místo.

V DKM se z vítězství radovali Hugo Sasse (1. závod) a Harry Thompson (2. závod), v DJKM opanoval obě jízdy Christian Ho, v DSKM si rozdělili prvenství Riccardo Longhi (1. jízda) se Stanem Pexem (2. závod), kategorie DSKC patřila Davidsi Trefilovsovi a ve třídě DEKM zvítězil v obou kláních Jasin Ferati.

Na čele jednotlivých šampionátů se před posledním podnikem nacházejí Hugo Sasse (DKM), Robert De Haan (DJKM), Stan Pex (DSKM), Valentino Fritsch (DSKC) a Luka Wlömer (DEKM).

Jde-li o české jezdce, v DKM se nacházi na 27. místě průběžného pořadí Sebastien Belhocine (3 body). V DSKM pak drží 15. příčku Jakub Talaš (40 bodů), 17. pozice patří Dominiku Javůrkovi (27 bodů) a na 25. místě figuruje Daniel Netiagovskii (2 body). V hodnocení DSKC se nachází na 14. pozici Jan Bednář (39 bodů).