Čepil se v Portugalsku probojoval do finále

Čepil se v Portugalsku probojoval do finále

Igor Čepil se během podniku motokárového mistrovství světa FIA v portugalském Portimãu probojoval až do finále. Tam ale šachovnicovou vlajku nespatřil.

Ptáček si odskočil z formule do motokáry
V Adrii reprezentoval české barvy nejlépe Formula K Racing Team
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další

Hlavní událostí motokárové scény byl během uplynulého víkendu podnik mistrovství světa FIA pro kategorie OK a OKJ. Jeho dějištěm byl okruh v portugalském Portimãu.

V akci se původně měla představit trojice českých zástupců – Igor Čepil, Petra Bábíčková (oba OKJ) a Tereza Bábíčková (OK). Ze startu sester Bábíčkových ale nakonec sešlo a tak naši zemi reprezentoval pouze Čepil.

A na své cestě podnikem došel pilot italské stáje KR Motorsport Srl až do finále. Tam postoupil z desátého místa, které si připsal v kombinovaných výsledcích kvalifikačních rozjížděk. Stejná pozice mu tím pádem patřila i na startu finálové bitvy. Ta ale pro Igora skončila už po prvním kole. Odstoupil na následky hromadného postartovního incidentu.

Jezdci kategorie OKJ na startu jedné z rozjížděk. Foto: FIA Karting Championship

Ve startovním poli OKJ jsme mohli vidět rovněž dva české týmy – Praga Racing Team a Formula K Racing Team. Zatímco za „pragovku“ nastoupil Ital Flavio Olivieri, barvy Formula K hájil Diogo Castro z Portugalska. Ani jeden z nich se ale do finále nedostal. Olivieri skončil v kvalifikačních rozjížďkách padesátý a Castro obsadil osmdesátou sedmou příčku.

Praga Racing Team nastoupil i ve třídě OK, a to s trojicí Michael Paparo, Ricardinho Gracia a Lewis Smith. I v tomto případě ale pro všechny tři skončilo účinkování v podniku po kvalifikačních rozjížďkách. Zatímco Paparo v nich obsadil čtyřicáté sedmé místo, Smith skončil padesátý čtvrtý a Gracia padesátý sedmý.

Výsledky finálové jízdy kategorie OKJ: 1. Freddie Slater (Velká Británie, Ricky Flynn Motorsport), 2. Tuukka Taponen (Finsko, Tony Kart Racing Team) +1,795, 3. Harry Burgoyne (Velká Británie, KR Motorsport Srl) +2,466… 28. Igor Čepil (Česká republika, KR Motorsport Srl) +17 kol.

Výsledky finálové jízdy kategorie OK: 1. Callum Bradshaw (Velká Británie, Tony Kart Racing Team), 2. Joe Turney (Velká Británie, Tony Kart Racing Team) +8,780, 3. Pedro Hiltbrand (Španělsko, Tony Kart Racing Team) +10,842.

Titulní fotografie: FIA Karting Championship

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0