Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku

Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku

Igoru Čepilovi se v úvodním podniku letošního ročníku WSK Open Cupu v Lonatu podařilo obsadit devátou příčku v rámci hodnocení OKJ.

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali
Češi se na Trofeo delle Industrie do finále nedostali
Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil

Igoru Čepilovi se v úvodním podniku letošního ročníku WSK Open Cupu v Lonatu podařilo obsadit devátou příčku v rámci hodnocení OKJ.

Během uplynulého víkendu to nebyl pouze Adam Kout, kdo na mezinárodní scéně reprezentoval českou motokárovou scénu. Naše země se totiž ukázala také během prvního podniku letošního ročníku WSK Open Cupu v italském Lonatu, kde červeno-modro-bílé barvy hájila pětičlenná delegace. Zatímco v kategorii Mini nastoupili Jakub Kameník, Jindřich Pešl a Klára Tlusťáková, součástí startovní listiny třídy OKJ byl Igor Čepil a v KZ2 se ukázal zase Alex Tlustý.

Nejvíce o sobě dal z českých závodníků vědět účastník třídy OKJ. Igorovi se totiž podařilo probojovat až do finálových bojů a mezi 84člennou konkurencí se umístil na slušném devátém místě.

Za brany kvalifikačních jízd se ale dostal i Alex Tlustý. Ten ale na rozdíl od Čepila, který nasbíral celkem 16 bodů jednak za své umístění ve finálové jízdě, ale také za čtvrtou příčku ve svém předfinálovém klání, bohužel žádné body nezískal. Celkově skončil na 24. místě.

Alex Tlustý obsadil ve třídě OK 24. pozici.
foto: Alex Tlustý/Facebook

Ze startovní listiny kategorie Mini se česká vlajka vytratila již po kvalifikačních rozjížďkách. Ani jednomu z trojice našich želízek v ohni se totiž nepodařilo do dalších fází postoupit. Nejvýše skončil Jakub Kameník na 78. místě. Jindřich Pešl obsadil 83. pozici a Klára Tlusťáková se umístila jenom o jednu příčku za ním.

Jakubu Kameníkovi se kvalifikačním sítem třídy Mini bohužel nepodařilo projít.
foto: Jakub Kameník Karting/motokáry

Svého zástupce ovšem měli na Apeninském poloostrově také Slováci a to v podobě Ladislava Lorince. I on se ale bohužel s podnikem loučil již po kvalifikacích 77. místem.

Na nejvyšší stupeň vystoupili Nikola Tsolov (Mini), Andrea Kimi Antonelli (OKJ), Taylor Barnard (OK) a Giuseppe Palomba (KZ2).

kompletní výsledky podniku

Druhý a současně poslední podnik poháru se bude konat 7.-10. listopadu v Laghi.

titulní fotografie: WSK Promotion/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0