Čepil zakončil WSK Open Cup osmým místem

Čepil zakončil WSK Open Cup osmým místem

Závěrečný podnik letošního ročníku WSK Open Cupu v Laghi skončil pro účastníka kategorie OKJ Igora Čepila osmou příčkou. Během uplynulého vík

Čepil s Knoppem absolvovali první den kvalifikačních jízd
WSK Euro Series v Lonatu: Čepil i Knopp postoupili do finále
Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu

Závěrečný podnik letošního ročníku WSK Open Cupu v Laghi skončil pro účastníka kategorie OKJ Igora Čepila osmou příčkou.

Během uplynulého víkendu vyvrcholil podnikem v Laghi dvoudílný motokárový šampionát WSK Open Cup. Také ve startovní listině druhého klání letošního ročníku byla zastoupena Česká republika. Naši zemi reprezentovali ve třídě OKJ Igor Čepil a v kategorii Mini zase Jindřich Pešl.

A první jmenovaný se opět neztratil. Stejně jako během úvodního podniku v Lonatu se mu totiž i tentokrát podařilo dosáhnout na umístění v nejlepší desítce. Oproti prvnímu klání si navíc v tomto případě polepšil o jedno místo. Ve finálové jízdě totiž obsadil osmou příčku, za kterou si na své konto připsal 20 bodů.

Nezůstalo ale pouze u tohoto čísla. Čepilovi se totiž podařilo skórovat ještě osmi body za šestou příčku v kvalifikačních rozjížďkách a dalších dvacítku bodů mu pak přineslo páté místo v předfinálovém klání B.

S prázdnou ovšem neopouštěl finále letošního ročníku WSK Open Cupu ani Jindřich Pešl. Ten sice po kvalifikačních rozjížďkách figuroval ve třídě Mini až na 44. pozici, v předfinále B ale vybojoval 13. místem nejen čtyři body, ale také postupku mezi nejlepších 34. Cíl rozhodující bitvy mu ale bohužel nebylo dopřáno spatřit a své bodové konto tak již dále nerozšířil.

Z vítězství se ve třídě Mini radoval Dmitrij Matvejev. Ještě větší radost ale mohl mít druhý Nikola Tsolov, který se stal šampionem. Bronz si z Laghi odnesl Gerasim Skulanov.

V kategorii Mini sice zvítězil Dmitrij Matvejev, z titulu se ale radoval Nikola Tsolov.
foto: WSK Promotion/Facebook

V OKJ stvrdil triumfem celkové prvenství Andrea Kimi Antonelli před druhým Arťomem Severjukinem a třetím Robertem De Haanem.

Ve třídě OKJ se stal letošní ročník WSK Open Cupu záležitostí Andrey Kimiho Antonelliho.
foto: WSK Promotion/Facebook

Třídu OK, která se v Laghi obešla bez českého zastoupení, si podmanil zase Joseph Turney. Z titulu se ovšem radoval jeho krajan Taylor Barnard, který se umístil za ním na druhé příčce. Britský tandem doprovodil na pódium třetí Kirill Smal z Ruska.

V kategorii OK slavili Britové. Zatímco závěrečný podnik sezony ovládl Joseph Turney, ze zisku titulu se radoval Taylor Barnard.
foto: WSK Promotion/Facebook

kompletní výsledky

titulní fotografie: WSK Promotion/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0