Čepil zazářil v Lonatu del Garda třetím místem

Igor Čepil dosáhl během druhého podniku letošního ročníku WSK Super Master Series v Lonatu del Garda velkého úspěchu. V kategorii OKJ totiž obsadil skvělé třetí místo.

Ve Winter Cupu došel z Čechů nejdále Čepil
Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku
Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali

Druhým podnikem pokračovala tento víkend na okruhu South Garda Karting v Lonatu del Garda letošní sezona WSK Super Master Series. A čeští fanoušci mohli mít po skončení tohoto klání důvod k radosti.

Postaral se o něj Igor Čepil v kategorii OKJ. Že by se v podání jezdce stáje KR Motorsportu mohlo jednat o vydařený víkend, naznačily již páteční kvalifikační tréninky, v nichž si připsal druhý nejrychlejší čas.

Forma ale našeho závodníka neopustila ani v rozjížďkách. V nich si totiž oproti tréninkovým jízdám pohoršil jen o jedno místo a do finálových bitev se kvalifikoval jako třetí.

V té chvíli bylo již každému jasné, že Igor bude během tohoto víkendu cílit na příčky nejvyšší. A tento předpoklad potvrdil i v předfinálovém klání A, ve kterém se mu podařilo dokonce zvítězit a zajistil si tak pole position pro start rozhodujícího klání.

Nejlepší možnou výchozí pozici se mu sice ve vítězství proměnit nepodařilo, i tak ale neměl v cíli důvod být smutný. Pod šachovnicovým praporkem totiž projel na třetí příčce. Úspěšnější než český závodník byli pouze jeho týmoví kolegové Arvid Lindbald, který si dojel pro vítězství, a Brando Badoer. Syn bývalého pilota F1 Lucy Badoera obsadil druhé místo.

Čepil ale samozřejmě nebyl jediným českým účastníkem ve startovní listině. Největší zastoupení totiž měla naše země ve třídě Mini, kde se představilo hned šest reprezentantů. Z kvalifikačních rozjížděk se ale podařilo postoupit pouze Jindřichu Pešlovi ze 47. pozice. V předfinále A již ale účinkování nejúspěšnějšího Čecha z úvodního podniku skončilo, když dojel na 18. pozici a postup do finále mu tak unikl jen o jednu příčku.

Co se týče dalších českých pilotů v této třídě, Michael Hlaváček skončil v kvalifikačních rozjížďkách na 84. pozici, Jakub Kameník obsadil 85. příčku, František Němec 89., Vojtěch Tvarůžka 90. a Oliver Paločko se umístil na 92. pozici.

Pro Jakuba Kameníka skončil druhý letošní podnik WSK Super Master Series 85. příčkou. Foto: Pantano Team

Palce jsme mohli českému jezdci držet i v KZ2. Zde totiž účinkoval Alex Tlustý. I on se ale s podnikem rozloučil již po rozjížďkách, kde obsadil 74. pozici.

Co se týče ostatních vítězů, v Mini triumfoval Gerasim Skulanov před druhým Rashidem Al Dhaherim a třetím Dmitrijem Matvejevem. V OK zase zvítězil Joe Turney, kterého na pódium doprovodili Pedro Hiltbrand (2.) s Andreou Kimim Antonellim (3.). KZ2 se stalo kořistí Giuseppeho Palomby. Z pomyslného stříbra se mohl radovat Fabian Federer a bronz si připsal Alessandro Irlando.

kompletní výsledky podniku

Třetí dějství sezony se uskuteční 5.-8. března a hostit jej bude okruh La Conca.

titulní fotografie: WSK Promotion/Facebook