Češi odjeli z Estorilu s nulou

Češi odjeli z Estorilu s nulou

Čeští závodníci Ondřej Vostatek a Filip Řeháček si v úvodním podniku letošní sezony Juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3 body nepřipsali.

Voľné testovanie prišlo v správny čas
ELMS: V Portugalsku proběhne finále sezony
ELMS: Favorité pohořeli v dramatickém finále sezony 2016

Na okruhu v portugalském Estorilu odstartovala o víkendu nová sezona Juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3. Úvodní podnik ročníku 2020 se vyznačoval poměrně netradičním harmonogramem. Zatímco v sobotu a v neděli se konaly volné tréninky, během pondělí byla na programu kvalifikace a závod přišel na řadu až v úterý.

V akci se objevili dva čeští závodníci – Filip Řeháček a Ondřej Vostatek. Zatímco první jmenovaný bude letos hájit barvy stáje Laglisse Academy, jeho krajan pojede za tým Openbank Aspar. Dvojice účinkovala v sérii již loni, kdy si však na konto nepřipsala ani jeden bod. Čekání na první umístění mezi nejlepší patnáctkou ale bohužel ani jeden z nich neukončil ani v úterý.

Úspěšnějším z Čechů byl Vostatek. Ten dorazil do cíle po startu z 28. místa na 18. příčce a od zisku premiérového bodu jej tak dělily tři pozice. Nutno ovšem dodat, že jeho účinkování bylo ovlivněno pádem v nedělním druhém volném tréninku. Při tomto incidentu si narazil hřbet zápěstí s prsteníčkem a malíčkem. Po zbytek víkendu tak nebojoval jenom se soupeři, ale i s bolestí.

Zveřejnil(a) Ondřej Vostatek dne Úterý 7. července 2020

 

Filip Řeháček se kvalifikoval na poslední 34. pozici. V závodě z toho byl ovšem o něco lepší výsledek. Pod šachovnicovým praporkem totiž projel jako 23. z pětadvaceti klasifikovaných.

View this post on Instagram

No excuses, keep working! . @teamlaglisse

A post shared by Filip Řeháček (@filiprehacek33) on

Na území Portugalska si naši reprezentanti zazávodí i během nadcházejícího víkendu, tentokrát v Portimãu. Harmonogram tohoto podniku bude opět netradiční. Pátek a sobota se ponese ve znamení volných tréninků, v neděli se uskuteční kvalifikace a v pondělí závod.

výsledky závodu: 1. Xavier Artigas (Španělsko, Leopard Impala Junior, Honda), 2. Pedro Costa (Španělsko, MT-Foundation 77, KTM) +0,003, 3. Adrián Fernández (Španělsko, Laglisse Academy, Husqvarna) +0,925… 18. Ondřej Vostatek (Česká republika, Openbank Aspar Team, KTM) +37,599, 23. Filip Řeháček (Česká republika, Laglisse Academy, Husqvarna) +55,235.

titulní fotografie: FIM CEV Repsol

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0