Češi se na Trofeo delle Industrie do finále nedostali

Češi se na Trofeo delle Industrie do finále nedostali

V motokárovém klání Trofeo delle Industrie se do finálových bojů nepodařilo probojovat ani jednomu z českých zástupců. V Itálii se

Talaš, Javůrek a Bednář v Kerpenu bodovali
Tlustého sužovala v KZ2 smůla
Čepil zazářil v Lonatu del Garda třetím místem

V motokárovém klání Trofeo delle Industrie se do finálových bojů nepodařilo probojovat ani jednomu z českých zástupců.

V Itálii se během uplynulého víkendu nezávodilo pouze na okruhu ve Vallelunze, který hostil historicky první ročník FIA Motorsport Games, ale také v Lonatu. Zde byl na programu 48. ročník motokárového klání Trofeo delle Industrie.

I v tomto podniku navíc měla zastoupení Česká republika. Zatímco v kategorii KZ2 reprezentovali červeno-modro-bílé barvy Alex Tlustý s Františkem Prosem, naše národní vlajka se díky Kláře Tlusťákové objevila také ve startovní listině třídy 60 Mini. Do finálových bojů se ale bohužel ani jednomu z našich želízek v ohni probojovat nepodařilo.

Nejvýše se z Čechů umístil Tlustý. Ten nejprve obsadil 37. příčku v rozjížďkách. Z nepostupových příček se poté nedokázal vymanit ani v opravné jízdě, kterou dokončil jako 11., což znamenalo celkovou 39. pozici.

Jen o dvě příčky za ním, tedy na 41. místě, se v konečném pořadí umístil František Pros. Ten si na rozdíl od Tlustého v porovnání s rozjížďkami polepšil, neboť po nich figuroval až na 47. příčce.

Klára Tlusťáková se v 60 Mini pohybovala v šesté desítce výsledkové listiny. Zatímco rozjížďky pro ni skončily 56. místem, 30. pozicí v rozjížďkách si pohoršila na konečnou 58. příčku.

Své zastoupení ovšem mělo v tomto klání také Slovensko. Do bojů ve třídě OKJ totiž zasáhl Lukáš Málek. Ani on ovšem klíč od brány do finále naleznout nedokázal a celkově obsadil 38. příčku. Na tu se po opravné jízdě posunul z 50. pozice, která mu patřila po rozjížďkách.

Přítomné publikum mohlo být svědky hned trojice triumfů domácích jezdců. Postarali se o ně Lorenzo Giannoni (KZ2), Alessandro Cenedese (OKJ) a Danny Carenini (X30). Kromě italského tria se radovali také Kirill Kutskov (60 Mini) s Dilanem Vanthoffem (OK).

kompletní výsledky

titulní fotografie: Trofeo delle Industrie/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0