Češi ve F4: Tom Beckhäuser

Češi ve F4: Tom Beckhäuser

Jakožto druhý český jezdec se v mezinárodních závodech formule 4 objevil Tom Beckhäuser, který zde debutoval roku 2017. V prvním díle našeho

Staněk byl v pátek od špičky daleko
Víkendový přehled: Češi na Nürburgringu nebo motokáry v Chebu
Víkendový přehled: Zandvoort středem pozornosti českých fanoušků

Jakožto druhý český jezdec se v mezinárodních závodech formule 4 objevil Tom Beckhäuser, který zde debutoval roku 2017.

V prvním díle našeho seriálu s názvem Češi ve F4 jsme si připomněli účinkování Václava Šafáře. Ten se stal vůbec prvním Čechem, který si zazávodil na mezinárodní scéně závodů této kategorie, když se nejprve představil roku 2016 v podniku italského šampionátu na Monze a poté o dva roky později na Hockenheimringu v rámci klání německé série.

O druhou českou stopu v této třídě se postaral Tom Beckhäuser, který se již navíc v kokpitu této specifikace ohřál mnohem déle než jeho předchůdce. Zatímco Šafář si připsal pouze dva starty, kariéra pražského rodáka ve F4 je mnohem bohatší.

Beckhäuser se v závodech formule 4 poprvé představil v roce 2017, kdy absolvoval kompletní sezonu v Německu a také pět podniků v Itálii. Jak u našich západních sousedů, tak na Apeninském poloostrově ale na závodní dráze mnoho šťastných chvil nezažil. Ani v jednom ze šampionátů se mu totiž nepodařilo bodovat a zatímco v německé sérii bylo jeho nejlepším výsledkem 14. místo, v Itálii se zase nejlépe jako 11.

Z hlediska celkového pořadí sice sezona příliš vydařeně nevypadala, Co se ale nováčkovských hodnocení týče, zde to již bylo o něco lepší. V Německu obsadil Tom 5. příčku a na Sachsenringu se dokonce radoval z jednoho vítězství. V Itálii pak skončil 8. místě.

Chuť si ale Tom dokázal spravit v zimě, kdy se za účelem účasti v místním zimním šampionátu F4 vydal do Spojených arabských emirátů. Zde nejenže již bodovat dokázal, ale dokonce vystoupil hned v sedmi případech na stupně vítězů, přičemž po posledním závodě úvodního podniku na okruh Yas Marina stál na tom úplně nejvyšším. V konečném pořadí obsadil vynikající 3. místo za šampionem Charlesem Weertsem a druhým Davidem Schumacherem.

Roku 2018 jsme Toma již na italských okruzích nevídali a soustředil se pouze na šampionát ADAC Formule 4. Na své zimní výkony ale navázat nedokázal a ze špičky startovního pole se opět přesunul do spodních pater. I tak ale konečný výsledek překonal ten z předchozího ročníku, když se českému jezdci podařilo tentokrát vybojovat alespoň 4 body a obsadil celkovou 21. příčku.

Na své bodové konto přispěl ve všech čtyřech případech na Hockenheimringu, nejprve za dvě 10. místa během druhého podniku sezony a poté za dvojici 11. příček v jejím finále. Zde si za běžně nebodovaná umístění dokázal připsat po bodu díky skutečnosti, že se na bodovaných příčkách objevil hostující jezdec. Tím byl jeho krajan Petr Ptáček, jehož kariéru ve F4 si připomeneme v příštím díle.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0