České motocyklisty čeká 24 hodin Le Mans až v září

České motocyklisty čeká 24 hodin Le Mans až v září

Dominika Jůdu, Karla Haniku a Ondřeje Ježka uvidíme v motocyklové čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans až během září. Podnik byl totiž kvůli koronaviru přeložen.

Letošní Le Mans Classic nabídne hned dvojnásobnou českou účast
Cílem Buggyry je Le Mans
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans

Ve dnech 18. a 19. dubna se měl uskutečnit již 43. ročník motocyklového závodu 24 hodin Le Mans. Na slavném francouzském okruhu se mělo objevit mimo jiné i tříčlenné české zastoupení. Předběžná startovní listina obsahovala jména Karla Haniky, Ondřeje Ježka a Dominika Jůdy.

První z nich měl nastoupit v barvách stáje YART – Yamaha po boku Marvina Fritze, Niccola Canepy a Broca Parkese. Druhý jmenovaný se měl zase představit u týmu ERC Endurance s Louisem Rossim a Julienem Da Costou. Dominik Jůda pak měl utvořit posádku s Martinem Choyem a Bálintem Kovácsem u našeho Exteria KSPCS Teamu by Empora.

V původním termínu se ovšem toto klání nakonec neuskuteční. I jeho konání totiž ovlivní aktuální situace panující okolo epidemie koronaviru a dojde k jeho přeložení na 5. a 6. září, kdy se odjede jakožto závěrečný podnik ročníku 2019/2020.

Ke třetímu dějství letošní sezony se tak startovní pole FIM EWC vydá namísto Francie do německého Oscherslebenu. Zde je 6. června na programu osmihodinový závod.

titulní fotografie: FIM Endurance World Championship EWC

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0