Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

Pro Českou republiku skončil premiérový ročník FIA Motorsport Games ve Vallelunze dělenou pátou příčkou. Okruh v italské Vallelunze během upl

Je to výborný výsledek, říká Homola
Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě
Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Pro Českou republiku skončil premiérový ročník FIA Motorsport Games ve Vallelunze dělenou pátou příčkou.

Okruh v italské Vallelunze během uplynulého víkendu přivítal historicky první ročník FIA Motorsport Games. Na premiérové „motoristické olympiádě“ se bojovalo o medaile hned v šesti disciplínách – v GT, cestovních vozech, F4, motokárovém slalomu, driftingu a Digital Cupu.

S prázdnými kapsami neopouštěla Apeninský poloostrov ani výprava České republiky, která si připsala jeden cenný kov. Jeho autorem byl drifter Michal Reichert, který v sobotu rozjásal naše fanoušky stříbrem.

Díky tomuto počinu se naše země umístila v konečných výsledcích na páté příčce. Nebyli to ale pouze Češi, který se s hrami FIA loučili tímto umístěním. Rozdělili se o něj totiž ještě s Kostarikou (Bernal Valverde v Digital Cupu), Německem (Niklas Krütten ve F4) a také s Polskem (Artur Janosz s Andrzejem Lewnadowskim v GT), které si stejně jako Česko připsaly po jednom stříbru.

Jeden úspěch ale zaznamenalo o víkendu rovněž Slovensko. Pro naše východní sousedy totiž získal v cestovních vozech bronz Maťo Homola a zajistil tak své zemi konečné šesté místo. O tuto pozici se rozdělilo s Finskem, pro které získal bronzovou medaili zase William Alatalo ve F4.

Největší hody ovšem zažili Rusové. Těm se podařilo vyšplhat na vrchol konečného pořadí po zlaté medaili Klima Gavrilova v cestovních vozech a dvojici bronzových úspěchů pocházejících od posádky Olesja Vaščuk-Vladislav Bušuev (motokárový slalom) a od Ilji Fjodorova (drifting).

Druhé místo brali napůl domácí Italové (zlatý Andrea Rosso ve F4 a bronzový Stefano Conte v Digital Cupu) s Australany (zlatý Cody Nikola Latkovski v Digital Cupu a bronzoví Brenton se Stephenem Groveovými v GT) a na třetí příčce se společně umístili Nizozemci (zlatí Bastiaan Alexan s Ninou Pothof v motokárovém slalomu), Japonci (zlatí Ukjo Sasahara s Hirošim Hamagučim v GT) a také Ukrajinci (zlatý Dmitrij Illjuk v driftingu).

titulní fotografie: Václav Šafář/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 year ago

    Proboha, co to je za soutěž?????
    Jména naprosto neznámá!!!!!!!!!!
    Kdyby tam velké motoristické národy poslaly to nejlepší, co mají (Britové Hamiltona s Butonem, Němci Vetela s Húlkenbergem, Australané Ricciarda s Powerem) neměly by národy jako Rusko, Costa Rica, Ukrajina, Polsko, Slovensko šanci do první desítky ani nahlédnout.

  • DISQUS: 0