Cesťáky a rychlé formule obsadí brněnský automotodrom

Cesťáky a rychlé formule obsadí brněnský automotodrom

Po dvou letech se do Brna vrací evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC a s ním i seriál velkých formulí Boss GP, který se v Brně představil poprvé lo

BOSS GP v zajetí chrámu rychlosti jménem Assen
Masarykův okruh možná přepíše rekord, do Brna se o víkendu chystá formule 1
Není Boss jako šéf, aneb nejrychlejší formule v Brně

Po dvou letech se do Brna vrací evropský pohár cestovních vozů FIA ETCC a s ním i seriál velkých formulí Boss GP, který se v Brně představil poprvé loni a také superrychlé motokáry Superkart.

Fanoušky čeká na Masarykově okruhu velice zajímavý víkend a každý si jistě přijde na své. Ať už to budou souboje plech na plech v ETCC, či uši trhající monoposty Formule 1 nebo GP2 nebo šílené, okapotované speciály Superkart.

V ETCC to bude především o dvou borcích. O Petru Fulínovi a Michalu Matějovském. Jak by také ne, závodí na domácí půdě, znají to tu a navíc okupují přední příčky ve svých třídách. Fuldovi v tuto chvíli patří druhá příčka v Single Make Trophy, Matějovský je průběžně první. Kromě českých želízek se v Brně představí i rychlíci jako Davit Kaiaja, Maťo Homola, či Dušan Borkovič. A i když je přihlášených pouze dvacet, na trati se i tak budou dít velké věci.
22

Boss GP, to už čeští fanoušci znají z loňské propršené Podzimky. Pro někoho podivně složený mix starých formulí, pro nás parádní podívaná s úžasnou zvukovou kulisou. Kde jinde se po trati prohání Formule 1 proti vozům GP2, Formule Renault nebo ChampCar? Tento rok bude navíc okořeněn velice zajímavou bitvou dvou vozů F1. Před deseti roky měly tyto vozy o čtyři válce více, než je tomu nyní a takový zvuk, že se fanouškům při každém průjezdu ježily chlupy. To samé můžete prožít i tento víkend v Brně. Klaas Zwart s Jaguarem R5 z roku 2004 vyzve Inga Gerstla, který disponuje o dva roky mladším monopostem Toro Rosso STR1. Nebude to jen souboj o vítězství, nebude to jen souboj o průběžnou vedoucí příčku, ale také souboj o to, zda se někomu podaří zlomit oficiální rekord trati. Ten činí 1:43,260 a odolává již od roku 2010.
LAUS_31766

Nejen o Formuli 1 bude Boss GP. České oko se bude také věnovat fialovo-růžovému stroji z týmu Top Speed. V něm totiž bude sedět půvabná Veronika Cichá, jenž letos přešla z vrchů na okruhy a rovnou si troufla na formuli GP2. Nutno dodat, že tento přechod zvládá bravurně a každým odjetým kolem se zlepšuje. Dosud nejlepším výsledkem je čtvrté místo ve své třídě v Assenu a my budeme doufat, že na domácí trati vystoupá na stupně vítězů.
LAUS_29442

Na závěr Superkart. Pro spoustu fanoušků neznámá disciplína, ale to neznamená, že není zajímavá. Spíše naopak! Sedět pár mm nad vozovkou v okapotované motokáře, která jezdí vysoko přes 200km/h, to už chce pořádné nervy. Do Brna dorazí hned 34 odvážlivců a mezi nimi bude i již jistý mistr Evropy Adam Kout. Jezdec týmu MS Kart, ale bude chtít i doma ukázat, proč se zrovna on stal pánem Evropy v disciplíně zvané Superkart.

Důležité informace

Seznamy přihlášených
FIA ETCC
BOSS GP
SUPERKART

Časový harmonogram
Vstupenky

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0