Čeští motokáristé by měli WSK Super Master Series dokončit v květnu

Čeští motokáristé by měli WSK Super Master Series dokončit v květnu

Zbývající podniky letošního ročníku WSK Super Master Series by měly být odjety v květnu. Na definitivní potvrzení se ale stále čeká.

FIA Karting European Championship: Čepil v Kristianstadu nebodoval
Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu
Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Kvůli současné situaci ohledně vývoje epidemie koronaviru došlo během tohoto týdne k přeložení hned několika motoristických podniků. Odklad potkal mimo jiné i poslední dva podniky letošního ročníku motokárové WSK Super Master Series, v němž řada českých závodníků.

A nyní došlo k oznámení nových termínů pro tyto dvě klání. Zatímco třetí závod v La Conce se z 15. března přesouvá na 3. května, finálová bitva se namísto 22. března uskuteční na okruhu v Sarnu 24. května.

Z našich reprezentantů o sobě dal v letošním ročníku tohoto šampionátu zatím nejvíce vědět Igor Čepil. Tomu se během posledního klání v Lonatu podařilo vybojovat bronz v hodnocení OKJ a v průběžném pořadí se nachází se ziskem 79 bodů na šesté příčce. Body, konkrétně 24 bodů, se ale dařilo sbírat rovněž Jindřichu Pešlovi. Tomu momentálně patří v celkové klasifikaci třídy Mini 14. pozice.

Vedle zmíněné dvojice jsme ale mohli spatřit v akci rovněž Olivera Paločka, Františka Němce, Michaela Hlaváčka, Vojtěcha Tvarůžku, Alana Truksu, Jakuba Kameníka (všichni Mini), Petru Bábíčkovou (OKJ), Terezu Bábíčkovou, Elišku Bábíčkovou (obě OK) a také Alexe Tlustého (KZ2). Nikomu z tohoto seznamu se ale bodovat bohužel nepodařilo.

S výjimkou WSK Super Master Series došlo rovněž k oznámení termínů pro podniky zbylých šampionátů organizace WSK Promotion. WSK Euro Series začne 7. června v Lonatu a následně bude pokračovat 26. července v Adrii a 2. srpna v Sarnu. Dvojice klání WSK Open Cupu pak přijdou 20. září, respektive 22. listopadu v Adrii a Lonatu. Poslední jmenovaná destinace přivítá 29. listopadu rovněž WSK Final Cup. Oficiální potvrzení ale v případě všech termínů ještě teprve přijde.

titulní fotografie: Oficiální webové stránky WSK

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 6 months ago

    To jsou ale dětičky maličké!
    České okruhy procházejí nějakou zvláštní formou transformace. Mění se v portál dětských volnočasových aktivit.

  • DISQUS: 0